KONTAKT  |    _eng _sk

V záhrade sa práca nikdy nekončí
           Pridané: 13.04.2016
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: Sekcie správ

Detský domov na Hurbanovej ulici v Košiciach privíta dobrovoľníkov z  U. S. Steel Košice už po tretí raz

Každý záhradkár vie, čo znamená udržiavať v poriadku čo i len malú piaď zeme. Čo tak potom rozľahlý areál Detského domova na Hurbanovej ulici v Košiciach, ktorý obklopuje budovu zo všetkých strán. Práce je v ňom neúrekom. A zvlášť teraz na jar, keď treba kríky, stromy, kvetinové hriadky, trávnaté plochy, ale i ihrisko a preliezačky po zime dať do poriadku. Domáci sú preto vďační za každú pomoc. Veľmi si vážia, že sa k nim železiari počas nadchádzajúcich májových dobrovoľníckych dní opäť chystajú. Pre robotné ruky je tu vždy dosť práce, navyše, dobrovoľníci z U. S. Steel Košice si tu za uplynulé dva roky urobili dobré meno. Pomoc oceňuje aj riaditeľka detského domova Silvia Komorová. „Vaši zamestnanci spolu s našimi zamestnancami zanechali za sebou kus poctivej práce. Sme poctení, že ste nás znovu oslovili a chcete nám pomôcť aj v ďalšom ročníku dní dobrovoľníkov,“ vraví.

Zoznam aktivít, ktoré by tohto roku radi spoločne realizovali, už majú pripravený. Gro prác sa znovu sústredí do záhrady. „Potrebujeme kosiť, strihať a tvarovať kríky, preriediť konáre stromov, suché orezať, odstrániť porast z plotov pri satelitnom domčeku, čistiť chodníky, upraviť kvetinovú skalku,“ vyratúva pri obhliadke areálu hospodárka detského domova Mária Sančiová. „Chceme tiež natrieť drevené preliezačky a hojdačky na ihrisku a dať do poriadku pieskovisko, nový náter by sa zišiel aj drevenému stolu a laviciam,“ vraví medzi tým, čo nás vedie k prístrešku v blízkosti ihriska. „S našou lehárňou, ako hovoríme tomuto miestu, ktoré slúži našim deťom na pobyt na čerstvom vzduchu a je aj akousi školou v prírode, máme asi najväčšie plány,“ hovorí. „Obnovu potrebuje ako soľ. Najdôležitejšie je dať do poriadku kovovú konštrukciu, na ktorú sa podpísal zub času. Chceme očistiť a namaľovať stĺpy, ktoré podopierajú strechu a tiež bočné steny, ktoré sú postavené z ohýbaných profilov. Je to skôr práca pre mužov,“ odhaduje. Keďže časť konštrukcie (strecha je šikmá) má výšku viac ako meter a pol, organizátori ocenia, ak sa na brigádu prihlásia aj kolegovia, ktorí sú na prácu vo výškach vyškolení. Prípadná pomoc dobrovoľníkov musí byť v súlade s bezpečnostnými predpismi našej spoločnosti.

A čo v prípade daždivého počasia? „Stále môžeme natierať stĺpy v lehárni, ktorá je pod strechou, alebo konštrukciu budovy skladu. Ďalšou alternatívou je, že sa pustíme do náteru zábradlia schodišťa v hlavnej budove domova,“ približuje zámery M. Sančiová, pričom nezabudne pochváliť doterajšiu pomoc železiarov pri premene starej nevyužívanej kúpeľne na účelnú práčovňu a tiež pri búracích prácach jednej z miestností, ktorá sa pomaly mení na tak potrebnú relaxačnú miestnosť.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...