KONTAKT  |    _eng _sk

Veľký projekt pre Košice i Košičanov
           Pridané: 13.12.2004
Autor: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 50/2004

V pondelok sa uskutočnilo valné zhromaždenie občianskeho združenia Košická Aréna, ktoré vzniklo za účelom dostavby zimného štadióna v Košiciach. Vzápätí po valnom zhromaždení sa členovia združenia stretli s košickými novinármi, aby ich informovali o najnovších aktualitách v Košickej Aréne. Medzi novinárov prišiel aj prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta. "Keď sme nedávno slávnostne otvárali bránu Košickej Arény, všetci sme si uvedomovali, že je to veľký projekt pre Košice a Košičanov. Je to dôsledne transparentný projekt, čo znamená, že všetko, čo sa bude diať, budeme kontrolovať. Košickej Aréne sa dostalo značnej pomoci z rôznych strán, zo strany mesta, aj košického primátora. Košická Aréna mala dobrý začiatok a výstavba zimného štadióna teraz môže rýchlo pokračovať."

Ako Christopher Navetta ďalej informoval, v týchto dňoch prebiehajú výberové konania, vyberajú sa dodávatelia. Podľa slov viceprezidenta USSK Antona Juru by v polovici januára mal byť známy rozpočet. Hneď vzápätí bude výstavba zimného štadióna pokračovať a v marci 2006 by mal byť dokončený.

"Je to projekt desaťročia a treba ho dokončiť," konštatoval primátor mesta Košice Zdenko Trebuľa. Ocenil prístup spoločnosti U. S. Steel Košice pri dostavbe zimného štadióna, a ako zdôraznil, bez jej podpory by to nešlo.

Prezident HC Košice Ľubomír Veme vyjadril uspokojenie nad priebehom prác pri výstavbe zimného štadióna. Novinárom povedal: "Ani jeden z vás, keď hodnotíte košický hokej, nespomínate, že HC Košice má v svojom kádri najviac dorastencov a juniorov. Dajte fanúšikom o tom vedieť." Sám Veme mladým hokejistom verí a predpovedá im mnohé úspechy.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu