Vyhľadávanie:

Viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie Michael A. Fedorenko prezentoval svoj úsek

Viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie Michael A. Fedorenko prezentoval svoj úsek

Odzneli zaujímavosti z pracovného i rodinného života

Vo štvrtok  26. marca sa konala ďalšia zo série prednášok, ktorú zorganizovala Ženská sieť – U. S. Steel Košice Women’s Network. Hosťom bol tentoraz viceprezident pre technológie a inžinierske činnosti Michael A. Fedorenko. Gro prednášky tvorilo predstavenie úseku.

Poslucháči sa najprv dozvedeli informácie o pracovnej náplni kolegov z útvaru Generálneho manažéra pre inžinierske činnosti USSE. Viceprezident nezabudol ani na organizačnú štruktúru i projekty, ktorým sa v minulom roku venovali. Pri tejto príležitosti vyzdvihol výsledky v oblasti bezpečnosti, pretože s dodávateľmi participujúcimi na investičných projektoch vlani dosiahli nulovú úrazovosť. Pritom na stavbách strávili vyše pol milióna človekohodín. Viceprezident  priblížil tiež najväčšie  investičné projekty tohto roka.

V ďalšej časti sa venoval prezentácii útvaru Generálneho manažéra pre výskum a vývoj USSE. „Sú to veľkí profesionáli. Ak sa s nimi niekedy rozprávam, hovorím, spomaľte a povedzte mi to ešte raz,“ s vtipom poznamenal na adresu výskumníkov. Prítomným potom priblížil rozdelenie a hlavné funkcie jednotlivých odborov. V tejto časti sa v krátkosti pozastavil pri prezentácii nášho výrobkového portfólia.

Viceprezident taktiež stručne hovoril o agende kolegov z novovytvoreného útvaru Riaditeľa pre riadenie duševného vlastníctva. Majú na starosti úkony súvisiace evidenciou a správou našich ochranných známok, autorských práv, vynálezov, priemyselných vzorov, dizajnov a podobne.

Na záver M. Fedorenko poodhalil čo-to aj zo svojho rodinného života. Spoločne s manželkou Kathryn, ktorú pozval na pódium, poslucháčom prezradili, ako a kde sa zoznámili a do akých krajín ich „zaviali“ pracovné povinnosti. Hovorili aj o deťoch, koníčkoch i najkrajších zážitkoch zo Slovenska, ktoré dokumentovali na fotografiách.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...