KONTAKT  |    _eng _sk

Viceprezidentka Silvia Gaálová je opäť medzi finalistami súťaže o finančného riaditeľa roka
           Pridané: 18.08.2022
Autor: Vonkajšie vzťahy
Kategória: Aktuality

Súťaž vyhlásil týždenník TREND a CFO Club na Slovensku 17. augusta. Ide už o 14. ročník súťaže.

Titul CFO roka je ocenením finančných riaditeľov za mimoriadne výsledky a prínos k modernému finančnému manažmentu.

Sedem finalistov nominuje odborná komisia. Jej členovia hodnotia nominovaných finančných riaditeľov, stretávajú sa s nimi a napokon vyberú najlepších. Zohľadňujú pritom nielen finančné výsledky ich firiem, ale najmä ich vplyv na dosiahnuté výsledky a prístup k modernému finančnému manažmentu. Porota je zložená zo zástupcov TRENDU, CFO Clubu, Slovenskej asociácie finančníkov a spoločností KPMG, BDO, Deloitte, EY a PwC.

„Účasť v ankete CFO roka vnímam ako príležitosť odprezentovať svoju prácu a prácu svojho tímu a týmto spôsobom poďakovať svojim kolegom,” hovorí viceprezidentka pre financovanie U. S. Steel Košice Silvia Gaálová a pokračuje: „My finančníci sa často až príliš venujeme číslam, ideme ako stroje od závierky do závierky, od plánu k výhľadu, preto je občas dobré sa zastaviť a zosumarizovať, čo sa za posledné obdobie dosiahlo.“

Videovizitka viceprezidentky Gaálovej je zverejnená na:

https://www.trend.sk/biznis/u-steel-kosice-rekordnymi-vysledkami-pomohol-jej-rast-dopytu-oceli-rast-jej-ceny

„Finančný manažment prešiel prudkým vývojom a finanční riaditelia, ktorí sa kedysi takmer výlučne zameriavali na otázky finančnej kontroly a účtovníctva, sa stali rozhodujúcimi  účastníkmi pri operatívnych aj strategických rozhodnutiach manažmentu firmy,“ hovorí Zuzana Slovincová, výkonná riaditeľka CFO Clubu a CFO spoločnosti Exe.

Ďalšie informácie o nominovaných i súťaži samotnej sú zverejnené na:

www.cforoka.sk

O víťazovi rozhoduje okrem odbornej komisie aj hlasovanie verejnosti. To odštartuje 7. septembra 2022 a potrvá do 21. septembra. Víťaz  bude vyhlásený na slávnostnom galavečere 27. septembra.

Úloha finančných riaditeľov dnes podľa Z. Slovincovej vyžaduje omnoho komplexnejšie schopnosti umožňujúce komunikáciu a spoluprácu s jednotlivými oddeleniami naprieč firmou. Vzhľadom na ich zodpovednosť je nevyhnutné, aby sa aktívne podieľali na tvorbe aj implementácii firemných stratégií a realizácii rôznych projektov. Súťaž CFO roka preto zohľadňuje aj také skutočnosti, či finanční manažéri prispievajú svojou aktivitou k rozvoju talentov, zavádzaniu inovácií, spoločenskej zodpovednosti alebo participujú na tvorbe legislatívy.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...