KONTAKT  |    _eng _sk

Víťazná séria sa skončila
           Pridané: 05.03.2007
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 09/2007

Hádzanárska extraliga mužov pokračuje už zápasmi v skupinách. Košičania hrajú spolu s Prešovom, ŠKP Bratislava s Hlohovcom v A skupine, v ktorej sa cez víkend hrali zápasy 6. kola tejto fázy. Hádzanári 1. MHK Košice majú zatiaľ na svojom konte 11 bodov a v tabuľke im patrí druhá priečka. So stratou dvoch bodov sú za vedúcim Prešovom, ktorý v sobotu uplynulého týždňa víťazstvom 30:23 ukončil päť zápasovú víťaznú sériu Košičanov.

Predtým sa hádzanári 1. MHK Košice po viac ako dvojmesačnej prestávke prezentovali na domácej palubovke v troch stretnutiach za sebou. Vo všetkých zvíťazili, keď postupne zdolali čerstvého držiteľa Slovenského pohára Tatran Prešov 33:28, vyhrali nad ŠKP Bratislava 34:28 a rozdielom dvadsiatich gólov zdolali Hlohovec 40:20.

Extraligová domáca premiéra sa vydarila najmä staronovému trénerovi nášho tímu Jánovi Hruščákovi. Po východniarskom derby v Prešove i napriek prehre ocenil tréner odhodlanie hráčov hrať s favorizovaným súperom vyrovnanú partiu. V prvom polčase sa im to aj darilo, ale po zmene strán domáci šnúrou šiestich gólov získali rozhodujúci náskok.

Po tejto prehre budú mať naši hádzanári opäť šancu naštartovať ďalšiu víťaznú sériu, hoci v najbližších dvoch kolách budú hrať na palubovke svojich súperov. V Bratislave a v Hlohovci, kde už v tejto sezóne vyhrali a určite sa budú chcieť opäť predstaviť v tom najlepšom svetle.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok