Víťazný polmaratón Sahajdu

V sobotu 17. júna 2017 odštartovali pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach už 15. ročník polmaratónu Košice – Seňa. Na štart sa postavilo 254 pretekárov, medzi nimi nechýbali ani viacerí adepti na prvenstvo z radov železiarov. Najhorúcejším favoritom bol člen bežeckého klubu TJ Obal servis Košice Tibor Sahajda (na snímke), ktorý v roku 2015 na tejto trati zvíťazil v čase iba o jednu sekundu horšom než je platný traťový rekord. Ten drží z roku 2007 časom 1:07:52 hod. Ján Križák zo Skalice. Aj vlani mal Sahajda blízko k víťazstvu, ale v závere nestačil slovenskému reprezentantovi v maratóne Jozefovi Urbanovi a skončil na 2. mieste. V tomto roku  sa mu opäť darilo, keď už od štartu nasadil vysoké tempo a ešte v uliciach mesta sa dostal na vedúcu pozíciu v pelotóne. Jeho nástup sa snažili zachytiť bývalý železiar Imrich Pástor i Ukrajinec obliekajúci dres Demolexu Bardejov Viktor Starodubtsev, ale Sahajda svoj náskok na trati ešte zvyšoval a do cieľa dobehol v čase 1:08:55 hod. s náskokom 1:14 min. pred druhým Pástorom. „Škoda, že som teraz nemal rovnocenného súpera, ktorý by ma prinútil viac siahnuť na dno mojich fyzických síl. Samému sa mi bežalo veľmi ťažko, sledoval som iba čas. Na prekonanie rekordu bolo ideálne počasie, žiaľ, nepodarilo sa mi to,“ povedal v cieli víťazný Sahajda.

V súťaži žien si najlepšie počínala členka nášho klubu BK Steel Zuzana Korotvičková, ktorá zvíťazila časom 1:28:35 hod., ďalšia naša bežkyňa Alžbeta Tiszová obsadila v kategórii žien časom 1:43:32 hod. 4. miesto.

Zo železiarov  na 4. mieste skončil jeho klubový kolega Marek Mockovčiak, ktorý mal čas 1:15:41 hod. Za ním sa z našich bežcov umiestnili: 21. Vladimír Balogh 1:24:45 hod., 22. Tomáš Mády 1:24:49 hod., 31. Zuzana Korotvičková 1:28:35 hod. 35. Július Vilk 1:29:39 hod., 40. Pavol Madár 1:31:04 hod., 55. Marián Konštantinovič  1:35:12 hod., 65. Ján Strömpl 1:37:59 hod., 66. Ján Garčár 1:38:17 hod., 72. Tibor Tisza 1:39:19 hod., 93. Peter Kmeť 1:42:39 hod., 104. Alžbeta Tiszová 1:43:32 hod., 111. Marián Katunský 1:44:42 hod., 151. Michal Bálint 1:50:09 hod., 161. Erika Billá  1:51:49 hod., 182. Marián Stančák 1:55:33 hod., 192. Jozef Koniar 1:57:42 hod., 248. Roman Jóčik 2:21:40 hod.