Vyhľadávanie:

Vybrali nominantku na miesto budúcej riaditeľky

Vybrali nominantku na miesto budúcej riaditeľky

Personálne zmeny v Európskej agentúre pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci

V Bruseli sa 29. júna 2011 uskutočnilo mimoriadne zasadnutie Riadiacej rady Európskej agentúry pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA), na ktorom sa zúčastnil aj Róbert Meitner z U. S. Steel Košice, ktorý v rade reprezentuje Republikovú úniu zamestnávateľov SR. Ako po návrate informoval, hlavným bodom mimoriadneho zasadnutia, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 60 delegátov zo všetkých krajín Európskej únie (zástupcovia vlád, odborov a zamestnávateľských zväzov a združení) bola voľba nového riaditeľa EU-OSHA na 5-ročné obdobie.

"Riadiaca rada Európskej agentúry pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci za svoju kandidátku na miesto budúcej riaditeľky agentúry z užšieho zoznamu uchádzačov zostaveného Európskou komisiou na základe verejného výberového konania vybrala Christu Sedlatschekovú z Rakúska. Do užšieho výberu sa dostali dve uchádzačky. Životopisy a profesionálne výsledky oboch kandidátok prerokovali záujmové skupiny pred samotnými prezentáciami uchádzačiek," priblížil obsah zasadnutia R. Meitner. "V prezentácii kandidátky zo Španielska boli kľúčové budúce výzvy v Európskej únii v kontexte so starnutím populácie. Rakúska kandidátka oprela svoju víziu o vzdelávanie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a stanovenie stratégie na nasledujúcich dvadsať rokov. Zvolená kandidátka bude následne pozvaná do Európskeho parlamentu, kde sa 13. júla 2011 uskutoční výmena názorov s členmi Výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Funkcie sa ujme 15. septembra 2011."

Christa Sedlatscheková v súčasnosti pôsobí ako vedúca riadenia iniciatív, programov, prenosu informácií a sietí a ako riaditeľka Iniciatívy za novú kvalitu práce (www.inqa.de) v nemeckom spolkovom inštitúte pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (BAuA). V minulosti už pracovala v agentúre EU-OSHA ako vedúca odboru pre pracovné prostredie.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...