KONTAKT  |    _eng _sk

Výročný snem Republikovej únie zamestnávateľov
           Pridané: 26.04.2019
Autor: -c-
Kategória: 05/2019

V Bratislave dnes rokuje výročný snem Republikovej únie zamestnávateľov SR pod vedením svojho prezidenta a viceprezidenta USSK pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslava Kiraľvargu.

Na stretnutí, kde zamestnávatelia najväčšej zamestnávateľskej organizácie v SR bilancujú vlaňajší rok a predstavia svoje vízie na nadchádzajúce obdobie, je prítomný aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, minister prace a sociálnych veci SR Pavol Richter a zástupcovia viacerých iných rezortov, politických strán a partnerských organizácii. Diskusia sa týka hlavne kvality podnikateľského prostredia, daňového, administratívneho a regulačného zaťaženia firiem, ale aj aktuálnych otázok hospodárskej politiky státu.

Podnikatelia a zamestnávatelia vyzvali vládu SR urýchlene prijať opatrenia, ktoré pomôžu firmám a priemyslu v nadchádzajúcej, finančne nesmierne náročnej, transformácii na nízkouhlíkovú výrobu, či už prostredníctvom dostupných nástrojov obsiahnutých v Smernici o obchodovaní s emisnými povolenkami (EU ETS), využitím príjmov z dražieb emisných povoleniek, ktoré sú nakumulované v Environmentálnom fonde, alebo schémy na úľavu z platenia tarify na podporu obnoviteľných zdrojov energií pre energeticky náročný priemysel (s cieľom znížiť koncovú cenu elektriny pre priemyselných odberateľov). Zamestnávatelia tiež predstavili svoj návrh (daňového zvýhodnenia) na podporu investícií etablovaných domácich podnikov.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...