KONTAKT  |    _eng _sk

Výstava citrusov, plazov a hmyzu
           Pridané: 02.08.2010
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 16/2010

Súťaž o vstupenky do košickej botanickej záhrady

Citrusy, plazy a hmyz - symbióza krásy a úžitku. Môžete sa o tom presvedčiť v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach, ktorá výstavu s rovnomenným názvom pripravuje spolu s tamojším klubom Citrus a chovateľom exotického hmyzu Michalom Zacharom v dňoch 20. - 29. augusta 2010. Predseda klubu Citrus Martin Hôždala, ktorý je zamestnancom divízneho závodu Koksovňa U. S. Steel Košice, nám o výstave čo-to prezradil. "Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne citrusové rastliny, ako sú napríklad Budhova ruka, šedok, limetky, mandarinky, pomaranče, grapefruity... K videniu bude približne päťdesiat citrusov od šiestich pestovateľov. Spestrením výstavy budú exponáty zo živočíšneho sveta - tropické a subtropické druhy plazov, žiab, mlokov, jašteríc, korytnačiek a 27 druhov hmyzu, medzi nimi napríklad strašilky, pakobylky, škorpióny, pavúky, mnohonožky.
Okrem nekaždodenných zážitkov návštevníci dostanú odborné rady a návody na pestovanie a ošetrovanie citrusov a základné informácie o chove exotických živočíchov. Zároveň si budú môcť kúpiť sadenice rôznych druhov a kultivarov citrusov. Najmä pre deti bude iste zaujímavé môcť si exotické živočíchy zobrať do rúk a prekonať tak často neodôvodnený strach z týchto zvierat,"
uviedol M. Hôždala.

Štyria železiari môžu získať voľnú vstupenku, ktoré venoval klub Citrus pri Botanickej záhrade UPJŠ. Vyžrebovaní ich budú môcť využiť na vstup na spomínanú výstavu (sprístupnené budú aj expozície v celej botanickej zá­hrade), prípadne, keďže sú celoročné, využiť ich na prehliadku inokedy v priebehu tohto roka. Výhercom navyše zaštepia donesené citrusy.

Vystrihnite priložený kupón, nalepte ho na korešpondenčný lístok opatrený vaším menom, názvom divízneho závodu v ktorom pracujete, telefónnym číslom a pošlite ho na adresu redakcie Oceľ východu, prípadne lístok vhoďte do jednej zo schránok umiestnených na vrátniciach č.1, 2, 3 a 4 a na budove Vonkajších vzťahov vo Vstupnom areáli USSK. Termín: do 13. augusta 2010. S výhercami sa redakcia skontaktuje telefonicky a mená vyžrebovaných uverejnia noviny 18. augusta 2010.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá