Vyhľadávanie:

Vytrvalci na letisku

Vytrvalci na letisku

Metropola východu je známa originálnymi športovými podujatiami, ku ktorým v tomto roku pribudne nové jedinečné bežecké s názvom WIZZ AIR KOŠICE RUNWAY RUN. Uskutoční sa v sobotu 23. apríla 2016 so štartom o 20. hodine na Letisku Košice.

Východniari si už niekoľko rokov pravidelne vychutnávajú večerný beh Košice Night Run, teraz bude mať beh po západe slnka úplne inú príchuť. Bežci vymenia historické centrum mesta za vzletovú a pristávaciu dráhu košického letiska. Čo na to hovorí výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej? „Toto pozoruhodné podujatie je dôkazom toho, že my v Košiciach máme slovo inovácia zapísané v našej DNA. Tešíme sa, že privítame bežcov na našej vzletovej a pristávacej dráhe a veríme, že spolu s hlavným organizátorom Rádiom Košice, generálnym partnerom podujatia Wizz Air a s podujatím KOŠICE RUNWAY RUN začíname peknú tradíciu.“ Primátor mesta Košice Richard Raši k tomu poznamenal: „Unikátne bežecké podujatie KOŠICE RUNWAY RUN bude jedným z TOP podujatí roka 2016, v ktorom sa Košice hrdia titulom Európske mesto športu. Som veľmi pyšný na to, že jediný nočný beh po dráhe medzinárodného letiska nielen na Slovensku, ale v celej Európe, bude práve v Košiciach a už teraz sa na tento beh veľmi teším.“

Prvý ročník behu takéhoto významu v našich končinách sľubuje nezabudnuteľný zážitok. Popri vlastnej motivácii podať čo najlepší výkon si milovníci športu užijú aj večernú atmosféru osvetlenia letiskovej dráhy. Bežci sa tak na letiskovú dráhu budú môcť pozerať už nielen z okna lietadla, ale ju spolu s ďalšími bežcami sami ovládnu. Už od osemnástej hodiny bude všetkých účastníkov sprevádzať hudba a atraktívny program. Súťažiť sa bude v piatich vekových kategóriách mužov a štyroch kategóriách žien. Štartovné je pre všetkých účastníkov behu 20 eur a bežci si môžu vybrať medzi päť a desať kilometrovou dĺžkou trate. Registrácia prebieha na www.runwayrun.sk. Na túto jedinečnú príležitosť, zabehnúť si prvýkrát po dráhe letiska v Košiciach, sa už prihlásilo vyše tisíc záujemcov.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...