Vytrvalci pri Bodve i na Furči

V uplynulých týždňoch sa konali ďalšie preteky v rámci Slovenskej bežeckej ligy. V Moldave nad Bodvou zorganizovali už VI. ročník cestného behu na 21,1 km trati o Moldavský pohár Bodvy. V silnej konkurencii hlavne maďarských bežcov vyhral náš Pavol Obraz časom 1:15:04 h., ktorý bol najlepší aj v kategórii mužov nad 45 rokov. V hlavnej kategórii od 18 do 45 rokov dominoval Tibor Nurlev z maďarského Karcagu časom 1:17:34 h. Z ďalších bežcov BK Steel Košice sa v hlavnej kategórii umiestnili v prvej desiatke na 6. mieste Peter Korotvička časom 1:27:02 h. a na 9. mieste Róbert Mako, ktorý mal čas 1:31:22 h. V kategórii nad 45 rokov na 2. mieste skončil časom 1:19:25 h. náš Tibor Tisza a na 3. mieste dobehol v čase 1:20:00 h. Ján Strömpl. Ženy absolvovali len beh na 10 km a v tejto kategórii sa o prvenstvo podelili dve naše bežkyne Alžbeta Tiszová a Erika Bílla, ktoré mali v cieli rovnaký čas 41:29 min.

V lesoparku na Furči sa konal I. ročník Extrém maratónu ako Memoriál Štefana Semana. Zo železiarov sa najlepšie umiestnil František Semanko, ktorý časom 3:34:33 h. obsadil 5. miesto, na 8. mieste sa časom 3:45:17 h. umiestnil Jozef Vrábeľ a na 12. mieste skončil časom 3:57:08 h. Andrej Alezár.