Vyhľadávanie:

Z lásky k vám

Z lásky k vám

Deti z detských domovov sa za celoročnú starostlivosť poďakovali aj koncertom

Ľuďom dobrej vôle z U. S. Steel Košice, ktorí sa celý rok venovali deťom v detských domovoch, učili sa s nimi, športovali, hrali sa i pomáhali im a ktorí zvesili zo stromčeka prianí niektoré z detských vianočných želaní a splnili ho, bol venovaný koncert z Lásky k vám. Uskutočnil sa 4. decembra podvečer v priestoroch Tabačky a pripravili ho chlapci a dievčatá z Detského domova v Podolínci a Detského domova na Uralskej ulici v Košiciach. V obecenstve nechýbal prezident spoločnosti U. S. Steel Košice David J. Rintoul s manželkou Mary, ďalší top manažéri a zamestnanci firmy.

Celý večer sa niesol v duchu darovania. Najprv dostal každý už pri vstupe do sály milú, deťmi vlastnoručne vyrobenú pozornosť a potom ďalší dar v podobe poldruhahodinového vystúpenia. A treba povedať, že bolo naozaj nádherné. Všetci do jeho prípravy a potom i predstavenia vložili celé svoje srdcia. Či už moderátori Renáta a Stano, ktorí obecenstvo viedli celým programom, alebo účinkujúce deti.

Po krátkych príhovoroch riaditeľov Detského domova v Podolínci Štefana Straku a Detského domova na Uralskej ulici v Košiciach Andrei Matisovej program odštartovali Janko a Marienka, ktorí zaspievali príbeh o láske, túžbe stretnúť milované dievča. Gabika a Vierka zarecitovali básničky Milana Rúfusa, Jarka a Dávid ukázali svoj talent v hip-hopovom tanci podľa vlastnej choreografie a ich rovesníci v krátkom vstupe pripomenuli, že úsmev a radosť nič nestoja. Javisko potom patrilo Silvii, Anike, Kamilovi a Stanovi a ich modernému tancu, Peťo, Mária, Dagmara a Janko venovali obecenstvu rómsku pieseň Mám otecka, Lukáš pieseň a ďalšie deti rómske tance. Program vyvrcholil Betlehemskou hrou v podaní detí z Uralskej, vianočným pásmom vinšov a piesní z Podolínca a spoločnou piesňou Tichá noc a s ňou aj s odkazom, aby priniesla nielen počas Vianoc do rodín teplo a lásku.

A potom už deti a riaditelia oboch detských domovov pozvali na pódium Mary Rintoulovú, viceprezidentku pre riadenie externých služieb a vzťahov U. S. Steel Košice Elenu Petráškovú a Helenu Kasanovú z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorým chlapci a dievčatá odovzdali na znak vďaky kytice kvetov. "Sme tu, ale bez vás, bez vašej priazne, čo možno ani neviete, by to nešlo. Ďakujeme," poďakoval sa na záver riaditeľ Detského domova v Podolínci Štefan Straka a zaželal aj v mene detí všetkým radostné a požehnané sviatky.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...