Vyhľadávanie:

Živá hudba v nemocnici

Živá hudba v nemocnici

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) organizuje, ako jediný orchester na Slovensku, unikátny projekt - so živou hudbou prichádza do nemocníc. Členovia Komorného orchestra ŠfK pod vedením Karola Petrócziho, po vynikajúcich minuloročných ohlasoch, zavítajú medzi chorých aj tohto roku.

"Komorný orchester vystúpi vo štvrtok, 19. júna, v dvoch nemocniciach," informovala dramaturgička ŠfK Mária Kornúciková. "O 11. hodine vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura a o 13. hodine v Nemocnici Košice-Šaca, a.s., 1. súkromnej nemocnici. Okrem pacientov, lekárov, personálu a návštevníkov nemocníc sú vítaní všetci záujemcovia. Koncert je skvelou príležitosťou počuť najznámejšie diela klasickej hudby - Mozartovu Malú nočnú hudbu, Vivaldiho Koncert pre 2 huslí a mol, ale i suity J. Podprockého a L. Janáčka v strhujúcej interpretácii."

Ďalšie články

Nová vlna pomoci regiónu

Poznáme organizácie, ktoré získali podporu v rámci tohtoročného 19. ročníka grantového programu Spoločne pre región. Celkovou sumou 40 000 eur podporíme 11 projektov z Košického a Prešovského kraja.

Skontrolujte si, aby ste mohli darovať

Skontrolujte si elektronické doručenie Potvrdenia o zaplatení dane. Ak nemáte Dohodu o elektronickej komunikácii, vyzdvihnite si doklad osobne na mzdovej učtárni najneskôr do 24.4.2026.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...