KONTAKT  |    _eng _sk

Zlomená lyža energetikov
           Pridané: 11.03.2013
Autor: Eva MIHALIKOVÁ, predsedníčka ZO OZ KOVO DZ Energetika
Kategória: 05/2013

Po roku sa energetici, tentoraz aj s členmi z dcérskej spoločnosti RMS a.s., opäť stretli na víkendovej akcii Zlomená lyža. A neboli to len členovia odborovej organizácie, ale už tradične sa tejto akcie zúčastnili aj ich rodinní príslušníci. Už 37. ročník tohto športovo- spoločenského podujatia organizovala ZO OZ KOVO DZ Energetika v spolupráci s hospodárskym vedením v dňoch 15. - 17. februára 2013 v Ľubovnianskych Kúpeľoch.

Všetko sa začalo už v piatok večer, po oficiálnom otvorení v priestoroch hotela, goralskou muzikou a diskotékou. Športové súťaže odštartovali v sobotu deti do 6 rokov pretekmi na sánkach. Po nich nasledovali hlavné preteky o Zlomenú lyžu, do ktorých sa z celkového počtu 452 účastníkov zapojilo takmer 250 súťažiacich. Bojovali medzi sebou v rôznych kategóriách o cennú trofej, poháre a medaily. Súťažilo sa v klasických branných disciplínach v behu, streľbe zo vzduchovky a v hode granátom. Účastníci, ktorí si netrúfali súťažiť v pretekoch, si zmerali sily v v hádzaní šípok a relaxovali v hotelovom bazéne, saune a vírivke. Zdatnejší lyžiari využili lyžiarsky svah v areáli zimného strediska, kde si do sýtosti zalyžovali.

Okrem športového vyžitia pobyt spestril aj fakultatívny výlet do Nestville parku v Hniezdnom, kde účastníci absolvovali prehliadku regionálnej kultúry a tiež liehovaru, ktorý vyrába prvú slovenskú whisky.

Podobne ako vlani, aj v tomto roku pozvanie na akciu prijal predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš, ktorý v sobotu večer odovzdával najlepším súťažiacim ceny a medaily. Hlavnú trofej Zlomenú lyžu získal člen futbalového i hokejového tímu DZ Energetika Gabriel Sabo z prevádzky strojovňa, ktorý obhájil svoje vlaňajšie prvenstvo. Nezabudlo sa ani na najmenších súťažiacich a ocenení boli nielen víťazi a medailisti, ale všetky deti. Každé z nich si so šťastným výrazom tváre odnášalo hračku, diplom i účastnícku medailu. Celú akciu sme už tradične zakončili tanečným večierkom pri country hudbe z produkcie Jozefa Kochlicu a diskotékou.

V nedeľu predpoludním mnohí účastníci podujatia ešte využili okolitý terén na lyžovanie i sánkovanie a popoludní sme sa lúčili s príjemnými dojmami, zážitkami i novými priateľstvami.

Organizátorov nesmierne teší úspech akcie a záujem o účasť na Zlomenej lyži. Všetkých členov organizačného výboru stála príprava podujatia nemálo úsilia, preto im chcem touto cestou vysloviť poďakovanie za dobre odvedenú prácu. Zároveň ďakujem za spoluprácu hospodárskemu vedeniu DZ Energetika, vedeniu dcérskej spoločnosti RMS a.s. i vedeniu spoločnosti U. S. Steel Košice za príspevok zo sociálneho fondu.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu