Vyhľadávanie:

„Sme jeden tím“

„Sme jeden tím“

Medzev ožil smiechom a radosťou

Uplynulá sobota patrila v Doškoľovacom stredisku USSK v Medzeve deťom z Detského domova sv. Klementa Hofbauera v Podolínci a ich kamarátom z Centra pre deti a rodiny Košice - Uralská. Krásne počasie, množstvo rôznych súťaží a hier, tvorivé dielne a hlavne veľmi zaujímavé atrakcie zaujali malé deti aj tinedžerov.

Tomáš Gál z Active Life, ktorý pre deti program zabezpečoval, stavil na motto „Sme jeden tím“. „Chceli sme deťom názorne ukázať, že skupina vždy dosiahne viac ako jednotlivec, ale samozrejme, musí spolupracovať. Preto sme vzali spoločné chodúle, kde si všetci musia dokázať zladiť krok, ale aj obrovskú loptu, s ktorou sa jednotlivec trápi, ale skupinka ju prenesie raz dva,“ povedal.

Okrem zábavných hier deti aj športovali, hrali volejbal, futbal. Prípadne tvorili a vyrábali si náramky v tvorivých dielňach. Nechýbal tanec, „húsenica“, ktorá prešla takmer celý areál. Za každú aktivitu dostali deti kartičky, ktorými mohli „zaplatiť“ vstupné – menšie deti na skákací hrad a väčšie deti na wipe-out prekážkovú dráhu. Obe mali veľký úspech a väčšina detí ich v priebehu dňa absolvovala niekoľkokrát.

Riaditeľka Centra pre deti a rodiny Uralská Janka Funderáková zhodnotila podujatie takto: Je to perfektný deň, na ktorý sa všetci už veľmi tešili. A to nielen deti, ale aj vychovávatelia. To, že vidíme úsmevy na tvárach detí je aj pre nás úžasné.“ Jej kolega Štefan Straka z Podolínca dodal: „Veľké poďakovanie si zaslúži Slávka Tvrdoňová a Vonkajšie vzťahy. Veľmi sme sa potešili, keď Slávka zavolala. Veď vlani nám to nevyšlo. Máme sa tu všetci super. Výborná nálada, krásne počasie, zaujímavý program a skvelé jedlo, čo viac si môžeme priať.“

Vydarený deň plný slnka a zábavy ukončila chutná grilovačka na terase. A súčasťou rozlúčky bol aj sľub, že sa zase takto o rok znova spolu stretneme.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...