Vyhľadávanie:

Poradca prezidentky o uhlíkovej stope

Poradca prezidentky o uhlíkovej stope

Až 268 kolegýň a kolegov sa zapojilo do on line stretnutia Next Gen a boli to asi hlavne mladí ľudia, pretože NextGen je skratkou nasledujúcej generácie. Tentokrát témou boli enviromentálne a sociálne aspekty dobre spravovanej spoločnosti. To všetko sa dnes často označuje skratkou ESG.

Hlavným spíkrom stretnutia bol Norbert Kurilla, poradca prezidentky SR.  Spomínal rôzne aktivity prezidentského úradu  vo vzťahu k produkcii uhlíka a rôzne formy znižovania uhlíkovej stopy kancelárie prezidentky. Vďaka využitiu moderných technológií, úprave zelenej strechy a sadeniu stromov  sa kancelária dostala na úroveň 1,6 tony CO2 a je medzi štátnymi inštitúciami určite na čele týchto environmentálnych snáh.  

Podľa toho, čo sme počuli a videli, sa NextGen  sa bude snažiť, aby sme v našom najbližšom okolí v U. S. Steel Košice videli aj konkrétne riešenia súvisiace s týmito témami. Zvolili si formu hackatonu, populárnu hlavne v oblasti IT. V našom prípade môže ísť o rôzne zelené problémy, cyklotrasy, vybavenie elektromobilmi.   Zdá sa, že onedlho sa dočkáme ďalšieho stretnutia.  

Ďalšie články

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...