KONTAKT  |    _eng _sk

Poradca prezidentky o uhlíkovej stope
           Pridané: 24.11.2021
Autor: Ján Bača
Kategória: Dianie v podniku

Až 268 kolegýň a kolegov sa zapojilo do on line stretnutia Next Gen a boli to asi hlavne mladí ľudia, pretože NextGen je skratkou nasledujúcej generácie. Tentokrát témou boli enviromentálne a sociálne aspekty dobre spravovanej spoločnosti. To všetko sa dnes často označuje skratkou ESG.

Hlavným spíkrom stretnutia bol Norbert Kurilla, poradca prezidentky SR.  Spomínal rôzne aktivity prezidentského úradu  vo vzťahu k produkcii uhlíka a rôzne formy znižovania uhlíkovej stopy kancelárie prezidentky. Vďaka využitiu moderných technológií, úprave zelenej strechy a sadeniu stromov  sa kancelária dostala na úroveň 1,6 tony CO2 a je medzi štátnymi inštitúciami určite na čele týchto environmentálnych snáh.  

Podľa toho, čo sme počuli a videli, sa NextGen  sa bude snažiť, aby sme v našom najbližšom okolí v U. S. Steel Košice videli aj konkrétne riešenia súvisiace s týmito témami. Zvolili si formu hackatonu, populárnu hlavne v oblasti IT. V našom prípade môže ísť o rôzne zelené problémy, cyklotrasy, vybavenie elektromobilmi.   Zdá sa, že onedlho sa dočkáme ďalšieho stretnutia.  

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...