Vyhľadávanie:

Aby bolo menej obetí dopravných nehôd

Aby bolo menej obetí dopravných nehôd

Pripojili sme sa k Európskej charte bezpečnosti cestnej premávky

Spoločnosť U. S. Steel Košice sa pripojila k Európskej charte bezpečnosti cestnej premávky, ktorá má prispieť k zvýšeniu bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky, hlavne chodcov a cyklistov. Potvrdila to svojím podpisom pod dokument. Slávnostný akt pristúpenia k charte sa uskutočnil v Bratislave 25. januára 2011 a zúčastnili sa na ňom generálny manažér USSK pre bezpečnosť a hygienu Chris Petrouski a jeho zástupca Róbert Meitner, ktorý nám poskytol aj podrobnejšie informácie o tejto iniciatíve.

"Charta, ktorá na Slovensku funguje pod záštitou ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, je zoskupením subjektov pôsobiacich v rôznych sférach spoločnosti so zámerom zlepšiť bezpečnosť cestnej premávky. Má viac ako 1 950 signatárov zo všetkých krajín EÚ, ktorí sa zaviazali napĺňať jej poslanie s jediným spoločným cieľom: znížiť počet obetí dopravných nehôd. Cieľom, tak ako je to uvedené na banneri tohto projektu (viď. obrázok), je zachrániť 25 000 ľudských životov v celej Európskej únii za pomoci projektov na zníženie počtu obetí dopravných nehôd. Spoločnosť U. S. Steel Košice prispela a prispieva k napĺňaniu tohto cieľa viacerými projektmi. Spomeňme oddelenie cyklistov od motorizovanej dopravy v priestoroch brán firmy, bezpečnostné bulletiny a kontakty, ktoré vydávame pre motoristov a ďalších účastníkov cestnej premávky v podniku či kurzy defenzívnej jazdy. Spoločnosť podporila tiež výstavbu detského dopravného ihriska na Alejovej ulici v Košiciach a príspevky o bezpečnosti v doprave sa objavujú aj v Oceli východu."

Ako uviedol Róbert Meitner, zamestnanci budú o ďalších aktivitách a projektoch súvisiacich s touto iniciatívou priebežne informovaní prostredníctvom podnikových novín.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...