Vyhľadávanie:

Aby sa čerstvé mamičky cítili ako doma

Aby sa čerstvé mamičky cítili ako doma

Nemocnica Košice-Šaca kompletne zrekonštruovala pôrodnicu a oddelenie šestonedelia

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica uviedla do prevádzky päť nových pôrodných boxov, dve nové operačné sály a kompletne zrekonštruované priestory šestonedelia. Výška investície presiahla 2 milióny eur.

Prvý nadštandard ponúkla Nemocnica Košice-Šaca budúcim mamičkám v roku 2011, keď otvorila nadštandardné oddelenie šestonedelia s kapacitou 10 lôžok a zlepšila tak pohodlie pacientiek po pôrode. „Priviesť na svet dieťa si vyžaduje vypätie všetkých síl. Partner alebo blízka osoba pri pôrode môžu byť veľmi nápomocní. Intimita je ale kľúčová. Dopomôže navodiť budúcej mamičke psychickú pohodu, čo môže rodičku pozitívne ovplyvniť a samotný pôrod je potom pre ňu jednoduchšie zvládnuteľný. Práve tento fakt bol prvoradým pri plánovaní nových pôrodných boxov s vlastným sociálnym zariadením a  centrálnym monitorovacím systémom,“ vysvetľuje prednosta gynekologicko-pôrodníckej kliniky, MUDr. Ján Richnavský, PhD. Pôrodnica okrem pôrodných boxov získala rekonštrukciou priestorov kliniky aj dve úplne nové operačné sály. „Tie budú využívané tak na pôrody, pri ktorých je indikovaná sekcia, teda cisársky rez, ako aj na ostatné gynekologické zákroky,“ uzavrel prednosta.

Počas rekonštrukcie prešlo kompletnou obnovou aj oddelenie šestonedelia. „Žena je po privedení malého človiečika na svet neskonale šťastná, ale je aj úplne vysilená. Potrebuje prvé dni prežiť v príjemnom prostredí a venovať všetku energiu zžitiu sa so svojím bábätkom, nastaveniu dojčenia a hlavne potrebuje oddychovať. Preto sme sa pri rekonštrukcii zamerali na vytvorenie prostredia, ktoré jej ponúkne nielen komfort, ale aj navodenie domáckej atmosféry. Ubytovanie hotelového typu je medzi mamičkami veľmi obľúbené, preto sme sa snažili urobiť všetko preto, aby sa u nás tak trochu ako doma aj skutočne cítili,“ vysvetľuje primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Slávka Virágová, PhD

Kompletná rekonštrukcia pôrodnice trvala viac než pol roka. „Naši odborníci pomôžu na svet priemerne 1900 bábätkám ročne a budúce mamičky zaraďujú našu pôrodnicu medzi jednu z najlepších na Slovensku. Teší nás, že sme mohli urobiť ďalší krok ku skvalitneniu našich služieb pre naše klientky a pacientky,“ konštatuje, okrem iného,  riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...