KONTAKT  |    _eng _sk

Aby sa čerstvé mamičky cítili ako doma
           Pridané: 16.05.2019
Autor: -t-
Kategória: 05/2019

Nemocnica Košice-Šaca kompletne zrekonštruovala pôrodnicu a oddelenie šestonedelia

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica uviedla do prevádzky päť nových pôrodných boxov, dve nové operačné sály a kompletne zrekonštruované priestory šestonedelia. Výška investície presiahla 2 milióny eur.

Prvý nadštandard ponúkla Nemocnica Košice-Šaca budúcim mamičkám v roku 2011, keď otvorila nadštandardné oddelenie šestonedelia s kapacitou 10 lôžok a zlepšila tak pohodlie pacientiek po pôrode. „Priviesť na svet dieťa si vyžaduje vypätie všetkých síl. Partner alebo blízka osoba pri pôrode môžu byť veľmi nápomocní. Intimita je ale kľúčová. Dopomôže navodiť budúcej mamičke psychickú pohodu, čo môže rodičku pozitívne ovplyvniť a samotný pôrod je potom pre ňu jednoduchšie zvládnuteľný. Práve tento fakt bol prvoradým pri plánovaní nových pôrodných boxov s vlastným sociálnym zariadením a  centrálnym monitorovacím systémom,“ vysvetľuje prednosta gynekologicko-pôrodníckej kliniky, MUDr. Ján Richnavský, PhD. Pôrodnica okrem pôrodných boxov získala rekonštrukciou priestorov kliniky aj dve úplne nové operačné sály. „Tie budú využívané tak na pôrody, pri ktorých je indikovaná sekcia, teda cisársky rez, ako aj na ostatné gynekologické zákroky,“ uzavrel prednosta.

Počas rekonštrukcie prešlo kompletnou obnovou aj oddelenie šestonedelia. „Žena je po privedení malého človiečika na svet neskonale šťastná, ale je aj úplne vysilená. Potrebuje prvé dni prežiť v príjemnom prostredí a venovať všetku energiu zžitiu sa so svojím bábätkom, nastaveniu dojčenia a hlavne potrebuje oddychovať. Preto sme sa pri rekonštrukcii zamerali na vytvorenie prostredia, ktoré jej ponúkne nielen komfort, ale aj navodenie domáckej atmosféry. Ubytovanie hotelového typu je medzi mamičkami veľmi obľúbené, preto sme sa snažili urobiť všetko preto, aby sa u nás tak trochu ako doma aj skutočne cítili,“ vysvetľuje primárka novorodeneckého oddelenia MUDr. Slávka Virágová, PhD

Kompletná rekonštrukcia pôrodnice trvala viac než pol roka. „Naši odborníci pomôžu na svet priemerne 1900 bábätkám ročne a budúce mamičky zaraďujú našu pôrodnicu medzi jednu z najlepších na Slovensku. Teší nás, že sme mohli urobiť ďalší krok ku skvalitneniu našich služieb pre naše klientky a pacientky,“ konštatuje, okrem iného,  riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu