Vyhľadávanie:

Aby sme fachmanov nehľadali v kope sena

Aby sme fachmanov nehľadali v kope sena

Bielych murárov pripraví pre Vulkmont SOŠ technická v Košiciach

Nájsť dnes dobrého bieleho murára so šikovnými rukami a potrebnými skúsenosťami je ako hľadať ihlu v kope sena. Na pracovnom trhu ich jednoducho niet. Aj keď tomu nie je tak dávno, čo sa košická huta považovala v odborných kruhoch doslova za liaheň špičkových bielych murárov, partia tých, ktorí jej ostali verní, pomaly ale isto starne. Najvyšší čas myslieť na budúcnosť. Mladú krv potrebujú v dcérskej spoločnosti Vulkmont, ktorá pre materskú firmu zabezpečuje okrem iného aj opravy hutných agregátov a žiarotechnické práce, ako soľ. Aby ich zajtrajšok nepostavil do nežiaducej situácie, spolu s úsekom viceprezidenta pre ľudské zdroje U. S. Steel Košice už podnikli potrebné kroky. Výchovu a prípravu mladých posíl zverili partnerskej Strednej odbornej škole technickej na Kukučínovej ulici v Košiciach.

"Na nedávnej pracovnej návšteve tejto vzdelávacej inštitúcie i jej Centra odborného vzdelávania pre stavebníctvo sme spolu s generálnym manažérom pre reštrukturalizáciu vedených spoločností Stanislavom Baricom a výrobným riaditeľom Vulkmontu Ivanom Pastyrčákom prerokovali s riaditeľom školy Jánom Pituchom podrobnosti dohody o príprave žiakov v trojročnom učebnom odbore hutný murár," informoval senior konzultant z útvaru GM pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Miroslav Fedor. "Už v marci tohto roku spustíme pilotný projekt, v rámci ktorého absolvujú šiesti žiaci po prvýkrát prevádzkovú prax v divíznych závodoch Vysoké pece a Oceliareň." Dodal tiež, že v novom školskom roku plánujú zriadiť v odbore hutný murár jednu triedu. Partneri budú spolupracovať na zmene školského vzdelávacieho programu v súlade s potrebami firmy Vulkmont. V najbližších dňoch absolvujú v prevádzkach U. S. Steel Košice majstri odborného výcviku i pedagógovia školy potrebné školenie.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...