KONTAKT  |    _eng _sk

Aby sme mali v budúcnosti dostatok odborníkov
           Pridané: 08.11.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 23/2010

Zhodnotenie tohtoročných výsledkov spolupráce medzi košickou oceliarňou a Technickou univerzitou v Košiciach i diskusia o plánovaných spoločných projektoch v roku nasledujúcom, boli hlavným cieľom stretnutia viceprezidenta pre ľudské zdroje Martina Pitoráka a ďalších manažérov spoločnosti s rektorom Antonom Čižmárom, dekanmi a zástupcami kooperujúcich fakúlt, ktoré sa uskutočnilo v uplynulých dňoch.

Vyššia kvalita vzájomných vzťahov, založená na báze transparentnosti, stabilné spoločné aktivity, ale i nové, reagujúce na pretrvávajúci nižší záujem mladých ľudí o štúdium technických smerov, spoločná snaha o výchovu kvalitných inžinierov, potenciálnych zamestnancov huty. To sú v súčasnosti najväčšie devízy dlhoročnej, vzájomne výhodnej spolupráce medzi priemyselným podnikom a akademickou obcou. Premenené na drobné?

Len v tomto roku obaja partneri kooperovali na viacerých podujatiach, ktorých spoločným menovateľom bola propagácia odborného a technického vzdelania. Či už išlo o trhy práce a stáží, spomeňme Jobfair, ktorý zorganizovala Americká obchodná komora na Slovensku, alebo dni kariéry či otvorených dverí. Oproti minulým rokom došlo síce v dôsledku krízy k zníženiu počtu účastníkov letnej stáže v U. S. Steel Košice, no toto dočasné rozhodnutie sa nedotklo budúcich technických inžinierov. Z tridsiatich štyroch mladých ľudí, ktorí vo fabrike počas prázdnin získavali skúsenosti, navštevuje desať hutnícku fakultu a dvadsať ďalšie fakulty Technickej univerzity, predovšetkým strojnícku. V práve prebiehajúcom akademickom roku riešia študenti šiestich fakúlt dovedna šesťdesiatšesť diplomových a bakalárskych prác z prostredia huty a vyše stosedemdesiat budúcich hutníkov, strojárov, informatikov absolvuje v U. S. Steel Košice prevádzkové cvičenia. Kvalifikáciu si zvyšujú i zamestnanci košickej oceliarne. Na hutníckej fakulte študuje popri zamestnaní šestnásť železiarov, dvanásti na strojníckej fakulte. Ďalší na fakulte informatiky a elektrotechniky, BERG, leteckej fakulte, ekonomickej fakulte a fakulte výrobných technológií. Dovedna je ich štyridsaťjeden.

V nasledujúcom období chcú obe strany vo vzájomných kontaktoch pokračovať. Zhodli sa, okrem iného, aj na potrebe zintenzívnenia spolupráce v oblasti hľadania nových technických riešení a tiež kooperácie so strednými školami pri propagácii technického vzdelania.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu