KONTAKT  |    _eng _sk

Aj bežkári už môžu trénovať
           Pridané: 12.01.2004
Autor: Ján CABAN
Kategória: 02/2004

Olympiáda Termín Zimnej olympiády zamestnancov U. S. Steel Košice sa nezadržateľne blíži. Lyžiarom - bežkárom zostáva už len 24 dní do štartu ich súťaží v Hnilci a vďaka novému snehu určite mnohí z nich využijú zostávajúce dni na dolaďovanie formy.
Zjazdári i snowboardisti začali s tréningami už skôr na Jahodnej, či niekde inde na umelom snehu, a to aj pri večernom osvetlení. Na Jahodnej by sa mali naše olympijské súťaže konať už na novej zjazdovke, kde sa vďaka technickému zasnežovaniu zlepšili podmienky. Dobré snehové podmienky sú aj v Hnileckej doline, kde si budú môcť overiť súčasnú výkonnosť s minuloročnou bežci na lyžiach. Pre nich sme v tomto roku pripravili niekoľko noviniek. Aj oni zažijú slávnostný ceremoniál so zapálením olympijského ohňa i vztýčením vlajok U. S. Steel Košice a zimnej olympiády s novým logom. V piatich olympijských kruhoch budú znázornení športovci v behu na lyžiach, obrovskom slalome, snowboarde, ľadovom hokeji a detský zimný karneval, ktorý sa už stal súčasťou olympiády.

Po pretekoch čaká všetkých účastníkov bežeckých súťaží špeciálny bylinkový čaj a pikantný guláš, ktoré pre nás pripravia miestne kuchárky z Hnilca. Olympiáda v behu na lyžiach sa v tejto obci uskutoční v sobotu 7. februára 2004, odchod autobusov s pretekármi je stanovený na 7.00 hodinu z parkoviska pred Spoločenským pavilónom. Všetkých záujemcov o súťaže upozorňujeme, aby sa prihlasovali priebežne a nečakali na poslednú chvíľu. Termín je do 2. februára. Dovtedy treba záväznú prihlášku odovzdať zodpovednému členovi organizačného výboru z vášho divízneho závodu či útvaru. Ich mená boli uverejnené 31. decembra 2003 v 51. čísle Ocele východu a sú aj na intranete.

V týchto dňoch už prebieha prihlasovanie detí na Detský zimný karneval, ktorý organizuje vedenie spoločnosti U. S. Steel Košice spolu s Radou odborov OZ METALURG. Na svahu Jahodnej očakávame v sobotu 14. februára 2004 vysokú účasť detí v sprievode rodičov, či starých rodičov. Celú akciu karnevalu, a to súťaže detí, vyhlasovanie výsledkov, prehliadku i vyhodnotenie masiek, a diskotéku na snehu zabezpečuje spolu s naším organizačným výborom umelecká agentúra Elán. Toto podujatie sa začne o 10.00 hodine na miernejšom svahu Jahodnej vľavo od čajovne, kde je pre deti k dispozícii POMA vlek.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...