Vyhľadávanie:

Prezidenti na Silvestra medzi hutníkmi

Prezidenti na Silvestra medzi hutníkmi

Rok 2004 bude pre nás veľkou skúškou

Silvester
V prevádzke Narážacie pece pracovala počas Silvestra zmena C.

Tri hodiny pred polnocou, v čase, keď sa drvivá väčšina hutníkov pripravovala 31. decembra v kruhu svojich najbližších na privítanie nového roka, smerovali kroky prezidenta U. S. Steel Košice Christophera Navettu do fabriky. K energetikom, vysokopeciarom, valcovačom... Zamestnancom, ktorým pracovná zmena vyšla práve na Silvestra. Krátko po dvadsiatej prvej hodine privítal na pôde spoločnosti prezidenta SR Rudolfa Schustera, ktorý prišiel železiarov pozdraviť a zaželať im do nového roka veľa zdravia a úspechov. Na stretnutí s ľuďmi v prevádzkach sa zúčastnili aj riaditeľ Kancelárie prezidenta SR v Košiciach Jozef Širotňák, viceprezident pre výrobu Scott Pape a predseda Rady odborov OZ Metalurg U. S. Steel Košice Mikuláš Duľa.

"To už nie je tepláreň čo bývala," okomentoval svoje prvé dojmy z návštevy teplárne, kde "fachčila" zmena B pod vedením Martina Kočana a zmenového dispečera Jozefa Salaia, Rudolf Schuster, kedysi sám hutník. "O takej sme v minulosti snívali," skonštatoval vo velíne a ocenil zmeny, ktorými energetika prešla v posledných rokoch.

"Vidieť, že nový majiteľ si uvedomuje, že energetika je naozaj srdcom podniku a nie na jeho chvoste ako kedysi..." V sprievode generálneho manažéra pre podporu výroby Vladimíra Jacka a predsedu Výboru ZO OZ METALURG Energetika Mikuláša Hintoša si hosť prezrel prevádzku teplárne, zaujímal sa o pripravenosť závodu na otvorený trh s energiami i o výšku investícií do modernizácií a blahoželal Christopherovi Navettovi i zamestnancom závodu k ďalšiemu rekordu. Na Silvestra o 9.45 vyrobili energetici už 1 009 701 MWh elektrickej energie. Magickú hranicu 1 milión MWh elektrickej energie za rok prekročili už druhýkrát po sebe.

V daždi, ktorý sa medzitým spustil, sa vydal sprievod na vysokú pec č. 3. Spolu s riaditeľom divízneho závodu Vysoké pece Dušanom Heverom zavítal medzi chlapov v prevádzke. I tu prezident Rudolf Schuster netajil uznanie nad zmenami pri výrobe surového železa, najmä v technológii, a nad rôznymi úpravami, ktoré podstatne zvýšili bezpečnosť práce. Zaspomínal si na prvé zapálenie vysokej pece v hute a chcel vedieť čo-to o ekológii, predovšetkým pri výrobe aglomerátu a ocele. Dušan Hevera hosťa vo velíne ubezpečil, že v tomto smere urobila fabrika podstatný krok dopredu. Realizácia jednej z najväčších environmentálnych investičných akcií - odprášenie spekacích pásov aglomeráci, má pre kvalitu ovzdušia mimoriadny význam a umožňuje plniť aj náročné emisné limity EÚ. V roku 2004 sa navyše začne ďalšia investičná akcia ekologického charakteru- odprášenie oceliarne.

Po krátkej zastávke v hale štvorstolicového tandemu a družnom rozhovore s hlavným operátorom zmeny Andrejom Pagačárom i ďalšími valcovačmi sa Christopher Navetta s prezidentom Rudolfom Schusterom rozlúčil. Navzájom si zaželali v novom roku veľa zdravia a pracovných úspechov. Potom sa už prezident U. S. Steel Košice spolu s viceprezidentom pre výrobu vrátili medzi ľudí do prevádzok. V divíznom závode Obalová vetva si vo velíne 2-stolicového tandemu spoločne symbolicky pripili nealkoholickým šampanským s kolektívom valcovačov. "Urobili ste spolu s vaším riaditeľom Markom Rentkom kus dobrej roboty. Chcem vám za ňu poďakovať," prihovoril sa o niečo neskôr chlapom zo zmeny C pri agregáte Scott Pape.

"Rok 2003 bol pre nás úspešný a je výsledkom tímovej práce," pridal sa prezident Christopher Navetta. "Dvojstolicový tandem je kľúčovým zariadením fabriky, od kvality vašej práce závisí kvalita produkcie pocínovne a ďalších výrobkov. Chcel by som vám všetkým zaželať do nového roka veľa zdravia, úspechov, ale predovšetkým bezpečnú prácu."

Za vynaložené úsilie pri plnení výrobných úloh sa o pár minút na to poďakoval prezident najprv vo velíne a potom i priamo v prevádzke aj zamestnancom na vysokej peci č. 2. "Som presvedčený," povedal pri čaši "šampanského" predtým, než všetkým zaželal všetko dobré, "že vysoké pece budú v nastávajúcom roku pre fabriku oporou. Našu spoločnú budúcnosť vidím optimisticky. V tomto roku sa nám podarilo zlomiť niekoľko rekordov. Verím, že nám to dobre pôjde aj v roku 2004."

Srdečné stisky rúk, novoročné priania, vrelé slová vďaky, ale i vtipkovanie... V dobrej nálade privítali v spoločnosti prezidenta prvé minúty nového roka 2004 chlapi zo zmeny C narážacích pecí v DZ Teplá valcovňa. "Rok 2004 bude pre nás všetkých veľkou skúškou," povedal Christopher Navetta predtým, než sa s valcovačmi rozlúčil. "Keď však vidím tím ľudí, ktorý vo fabrike pracuje, som presvedčený, že určite uspejeme." Čas ukrojil z nového roka už takmer hodinu, keď sa prezident Christopher Navetta a viceprezident Scott Pape zastavili ešte na podnikovom dispečingu.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...