Vyhľadávanie:

Ak ma vidíš nebezpečne konať ZASTAV MA

Ak ma vidíš nebezpečne konať ZASTAV MA

Nový bezpečnostný prvok na bunde montérok

V areáli koksovne, vysokých pecí alebo oceliarne môžete v týchto dňoch stretnúť kolegov v pracovných odevoch, ktoré majú na chrbte výrazný biely nápis: Ak vidíš, že konám nebezpečne "ZASTAV MA". Montérky má nateraz k dispozícii stopäťdesiat zamestnancov prvovýroby U. S. Steel Košice, ktorí tento nový bezpečnostný prvok overujú v praxi.

Novinku priblížil riaditeľ pre bezpečnosť práce prvovýroby útvaru Bezpečnosť a hygiena U. S. Steel Košice Tomáš Zagata. "Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť povedomie a všímavosť zamestnancov ku kolegom, vlastným alebo externým, priamo pri plnení pracovných úloh," ozrejmil. "Ak ktokoľvek uvidí zamestnanca vykonávať nebezpečnú činnosť alebo zváži, že je niečím ohrozený, čo si možno dotyčný v tej chvíli ani neuvedomuje, budú ho slová ZASTAV MA povzbudzovať, aby kolegu neprehliadol, zastavil ho a upozornil na nebezpečný úkon alebo prípadné nebezpečné pracovné podmienky. Domnievame sa, že aj takýmto spôsobom je možné zaangažovať všetkých zamestnancov na predchádzaní vzniku potenciálnych nehôd a úrazov a tým napĺňať cieľ v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia, ktorým je nulová úrazovosť a nijaká nežiaduca udalosť na zmene. Za takéto konanie bude vďačný nielen zamestnanec, ktorého sme zastavili, ale určite aj jeho rodina a blízki. Všetci si totiž želáme, aby každý, kto vstúpi do našej firmy, odchádzal z nej zdravý," konštatoval T. Zagata.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...