Vyhľadávanie:

Aké by to boli Vianoce bez voňavých medovníkov

Aké by to boli Vianoce bez voňavých medovníkov

Aj u vás to už doma rozvoniava vanilkou, klinčekmi a škoricou? Iste, veď bez lineckých koláčikov, vanilkových rožtekov, zázvorníkov, košíčkov a všakovakých iných koláčikov, neraz pripravených a napečených  podľa rodinných receptov, ktoré si  babky, mamy i dcéry odovzdávajú z pokolenia na pokolenie, to jednoducho na  sviatočne prestretom stole nejde. A nesmieme zabudnúť na medovníčky, ktoré sa stali doslova jedným zo symbolov Vianoc. 

„Ostrieľané“ medovnikárky ich iste stihli napiecť a odzdobiť aj pre svojich príbuzných a známych. A keď dobre odstoja a zmäknú, lepšej a zdravšej pochúťky, vravia mnohí, vari niet... Mimochodom, aj vy ste zástancom tradícií a zdobeniu  koláčikov s nezameniteľnou vôňou sa zvyknete aspoň pred blížiacimi sa najkrajšími sviatkami roka venovať? Ak nie, vyskúšajte. Tak ako Vargovčákovci, Ovsákovci, Rešteiovci i Kolesárovci, rodiny zaradené do projektu U. S. Steel Košice Sme s vami v pravý čas, ktoré prijali pozvanie na popoludňajšie stretnutie do firemných priestorov na Alžbetinej ulici v Košiciach, kde vládla pravá predsviatočná atmosféra. Viaceré deti, ale i dospeláci, síce zdobili medovníky bielkovou polevou po prvý raz v živote, no išlo im to viac než dobre. Za niektoré srdiečka, domčeky, zvončeky, hviezdy, podkovy či rybičky, ktoré iste našli svoje miesto na slávnostnej vianočnej tabuli v útulnom teple domova,  by sa veru nemuseli hanbiť ani profesionáli...  Ktovie, možno táto prvá skúsenosť časom prerastie do záľuby.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...