KONTAKT  |    _eng _sk

Ako sa robí medzinárodný biznis
           Pridané: 09.06.2008
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 23/2008

Študenti z Južnej Karolíny navštívili U. S. Steel Košice

Šestnásť členná skupina poslucháčov Univerzity v Južnej Karolíne navštívila minulý týždeň vo štvrtok, 15. mája, spolu so svojimi pedagógmi U. S. Steel Košice. Na pôde spoločnosti ich privítal viceprezident pre riadenie externých služieb a vzťahov Miroslav Kiraľvarga, s ktorým diskutovali o najrôznejších otázkach života spoločnosti. Študentov zaujímala pozícia košickej oceliarne na európskom trhu s oceľou, prínosy novej pozinkovacej linky, kto je naším najväčším konkurentom, akým spôsobom spolupracujeme s našimi zákazníkmi, kto je našim zákazníkom v krajinách V4, prečo U. S. Steel investovala práve na Slovensku, ďalšie investičné plány vo firme, a to aj do skvalitňovania životného prostredia, ale i problematika ochrany a bezpečnosti pri práci a dodržiavanie predpisov v tejto oblasti. Zvedavé otázky smerovali tiež do rozvoja filantropických aktivít spoločnosti a organizovania dobrovoľníckych podujatí.

"Prichádzame na Slovensko, v takomto čase raz ročne, dá sa povedať, už pravidelne," nechal sa počuť Roman Šipoš, Slovák, rodák zo Starej Ľubovne, ktorý, teraz už aj so svojou sestrou Vandou, študuje za morom ekonómiu štvrtý rok. "Veľmi sme vďační spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorú sme navštívili už štvrtýkrát, za jej ústretovosť a možnosť dozvedieť sa o firme všetko, čo nás zaujíma. Študujeme biznis a cieľom našej cesty na Slovensko je naučiť sa, ako sa robí medzinárodný biznis, spoznávať kultúru i krajinu. Na Slovensku budeme týždeň, čaká nás návšteva viacerých firiem a inštitúcií, potom odchádzame do Českej republiky."

Na záver pobytu v košickej oceliarni si hostia prezreli prevádzky Teplej valcovne, novú pozinkovaciu linku a radiátorovňu.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021