Vyhľadávanie:

Ako sa vyrába radiátor

Ako sa vyrába radiátor

Piaty ročník Family Safety Day zavedie návštevníkov do prevádzky Radiátory v divíznom závode Radiátory a rúry. Bude to vôbec po prvý raz, čo prevádzka privíta zamestnancov a ich rodiny počas tohto firemného podujatia. Hoci jej produkt – radiátor – dôverne pozná hádam každý, vidieť, ako z výliskov plechu vyhrievacie teleso vzniká, bude určite nezabudnuteľný zážitok pre všetkých.

Prvý radiátor vyrobili košické železiarne už v roku 1968. Typ PJ2  nasledovali typy PJ3, P4, P40 a P90, ktorý sa v rôznych modifikáciách vyrába aj v súčasnosti. Od roku 1990 sú radiátory vyrábané pod obchodnou značkou KORAD (KOšický RADiátor). 

Kým si radiátor v obchode kúpite, prejde dlhú výrobnú cestu. V hale radiátorovne uvidíte, ako z oceľového plechu zhotovujú výlisky, ako ich zvárajú, dozviete sa, na čo slúži tlaková skúška, ako sa radiátor farbí, ale i balí a kontroluje,  aby spĺňal všetky predpisy.

Možno si myslíte, že výrobcovia radiátorov majú sezónu na jeseň alebo v zime. Pravdou je však opak. Najväčší dopyt po radiátoroch je práve na jar a v lete, v čase stavebnej sezóny.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...