KONTAKT  |    _eng _sk

Ako vo voľnej prírode...
           Pridané: 03.05.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ , Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 18/2004

Adoptívni rodičia medvedích pätorčiat na návšteve v ZOO

Medveď

Medvedie pätorčatá v košickej ZOO, zapísané v Guinnesovej knihe rekordov, sa majú k svetu. Presvedčili sa o tom aj zástupcovia ich adoptívnych rodičov minulý týždeň vo štvrtok popoludní, keď sa v predvečer slávnostného otvorenia novej, už osemnástej letnej sezóny, stretli, aby si prezreli priestory novovybudovaného medvedinca. Nechýbal medzi nimi ani viceprezident pre personalistiku a organizáciu U. S. Steel Košice Martin Pitorák.

"Pre každého adoptívneho rodiča našich medvieďat sme pripravili na pamiatku malú pozornosť - plaketu s ich vyobrazením. Aj takouto formou sa všetkým chceme poďakovať za podporu," prezradil nám riaditeľ ZOO Karol Seman krátko pred prehliadkou nových priestorov, v ktorých, ako bolo neskôr vidieť, sa pomaly udomácňuje všetkých deväť medveďov hnedých. Vrátane dvoch starších súrodencov pätorčiat a ich rodičov.

"Vidieť na nich, že v prirodzenom prostredí sú absolútne spokojné," vraví Karol Seman a dodáva, že trocha bojazlivejší a ešte nie celkom vo svojej koži sa cítia práve rodičia. "Nečudo. Po šestnástich rokoch po prvýkrát zisťujú, čo je to voda, rastliny, stromy... Teraz sú prakticky vo voľnej prírode a musia si zvyknúť." Huňatí krásavci, ktorí vzbudzujú svojou veľkosťou a silou rešpekt, majú k dispozícii murovaný medvedinec napojený na čistiareň odpadových vôd a približne jeden hektárový výbeh s malými jazierkami, ktorý je zatiaľ rozdelený na tri časti. Ráta sa s tým, že časom sa opäť spoja do jedného celku.

Empty

ODPORÚČAME

17.01.2022
Dcérske spoločnosti dosiahli 6 000 000 hodín bez úrazu
10.01.2022
Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti
30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu