Vyhľadávanie:

Ako zlepšiť podnikateľské prostredie

Ako zlepšiť podnikateľské prostredie

Premiérka Iveta Radičová navštívila U. S. Steel Košice

Predsedníčka vlády Slovenskej republiky Iveta Radičová v rámci pracovného výjazdu na východnom Slovensku zavítala v piatok 21. januára 2011 popoludní do spoločnosti U. S. Steel Košice. Stretla sa s prezidentom U. S. Steel Košice Davidom J. Rintoulom a ďalšími predstaviteľmi košickej oceliarne a prezrela si prevádzku Radiátory divízneho závodu Radiátory a rúry.

Obsah rokovania priblížili I. Radičová a David J. Ritoul na záver návštevy novinárom na krátkom stretnutí. Ako premiérka uviedla, informovala hlavne o pripravovaných krokoch vlády na tento rok, ktoré sa budú dotýkať podnikateľského prostredia, a to predovšetkým o pripravovanej reforme odvodov s cieľom zníženia odvodovej záťaže. "Informovala som aj o diskusii k Zákonníku práce a hovorili sme aj o témach, ktoré sa priamo dotýkajú ekonomickej situácie U. S. Steel Košice, najmä pripravovanom zákone o environmentálnej záťaži, tej zdedenej, a rešpektovaní existujúcich zmlúv a záväzkov, ktoré si firmy už v minulosti splnili, ale diskutovali sme aj o téme zdanenia predaja emisných kvót."

Premiérka hovorila tiež o zmenách vo vzdelávacom školskom systéme. Slovensko od 1. februára 2011 prechádza, zatiaľ pilotne na tristo školách, k takzvanej digitálnej interaktívnej výučbe prostredníctvom počítačov, čím sa zaradilo k prvým v Európe.

Prezident oceliarskej spoločnosti ocenil záujem predsedníčky vlády o región, firmu a jej zamestnancov, pričom konštatoval, že snahou spoločnosti je udržať si konkurencieschopnosť a dobré hospodárske výsledky, ktoré pozdvihnú ekonomiku regiónu a život tunajších ľudí. Na tému pripravovaného zákona o environmentálnej záťaži David J. Rintoul uviedol: "Pani premiérke sme odovzdali niektoré naše názory, myšlienky a informácie a sme k dispozícii aj na konzultácie, ak by to pri kreovaní tohto zákona bolo potrebné."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...