KONTAKT  |    _eng _sk

Ako zlepšiť podnikateľské prostredie
           Pridané: 31.01.2011
Autor: -if-
Kategória: 03/2011

Premiérka Iveta Radičová navštívila U. S. Steel Košice

Predsedníčka vlády Slovenskej republiky Iveta Radičová v rámci pracovného výjazdu na východnom Slovensku zavítala v piatok 21. januára 2011 popoludní do spoločnosti U. S. Steel Košice. Stretla sa s prezidentom U. S. Steel Košice Davidom J. Rintoulom a ďalšími predstaviteľmi košickej oceliarne a prezrela si prevádzku Radiátory divízneho závodu Radiátory a rúry.

Obsah rokovania priblížili I. Radičová a David J. Ritoul na záver návštevy novinárom na krátkom stretnutí. Ako premiérka uviedla, informovala hlavne o pripravovaných krokoch vlády na tento rok, ktoré sa budú dotýkať podnikateľského prostredia, a to predovšetkým o pripravovanej reforme odvodov s cieľom zníženia odvodovej záťaže. "Informovala som aj o diskusii k Zákonníku práce a hovorili sme aj o témach, ktoré sa priamo dotýkajú ekonomickej situácie U. S. Steel Košice, najmä pripravovanom zákone o environmentálnej záťaži, tej zdedenej, a rešpektovaní existujúcich zmlúv a záväzkov, ktoré si firmy už v minulosti splnili, ale diskutovali sme aj o téme zdanenia predaja emisných kvót."

Premiérka hovorila tiež o zmenách vo vzdelávacom školskom systéme. Slovensko od 1. februára 2011 prechádza, zatiaľ pilotne na tristo školách, k takzvanej digitálnej interaktívnej výučbe prostredníctvom počítačov, čím sa zaradilo k prvým v Európe.

Prezident oceliarskej spoločnosti ocenil záujem predsedníčky vlády o región, firmu a jej zamestnancov, pričom konštatoval, že snahou spoločnosti je udržať si konkurencieschopnosť a dobré hospodárske výsledky, ktoré pozdvihnú ekonomiku regiónu a život tunajších ľudí. Na tému pripravovaného zákona o environmentálnej záťaži David J. Rintoul uviedol: "Pani premiérke sme odovzdali niektoré naše názory, myšlienky a informácie a sme k dispozícii aj na konzultácie, ak by to pri kreovaní tohto zákona bolo potrebné."

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...