Vyhľadávanie:

Anglické jazykové okienko

Anglické jazykové okienko

Tricky Words in this week‘s OVI

Manager. I would say this is the “normal” translation of riaditeľ. It's also possible to say “Director”, but this name is tricky because it also means a member of the Board of Directors (najvyšší správny orgán) of a joint-stock company (akciová spoločnosť), and it should NOT be used for riaditeľ školy, because that's the Head-teacher (BrE) or Principal (AmE) of a school. I would go on to say that traditionally a Manager manages PEOPLE whereas a Director directs THINGS (e.g. USSK Director Public Affairs), but nowadays there are also project managers, process managers, product managers, account managers and stage managers. The verb “to manage” can be tricky too. “I managed to do it” means “stihol som to urobiť”, and you don't “manage a meeting” but you can “arrange a meeting”.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...