KONTAKT  |    _eng _sk

Anton Lukáč generálnym manažérom závodu Mon Valley
           Pridané: 22.01.2007
Autor: redakcia Oceľ východu
Kategória: 03/2007

United States Steel Corporation vymenovala s okamžitou platnosťou Antona Lukáča za generálneho manažéra závodu Mon Valley. V tejto novej pozícii bude 46-ročný Lukáč zodpovedný za všetky výrobné prevádzky v okolí Pittsburghu, vrátane závodov Edgar Thomson v Braddocku a Irvin vo West Miffline, ako aj koksárenského a chemického závodu v Clairtone. Takisto bude zodpovedať za galvanizačnú prevádzku vo Fairlesse neďaleko Philadelphie. Organizačne bude Lukáč patriť pod Georga F. Babcoka, viceprezidenta pre výrobu. Informovala o tom minulý týždeň korporácia U. S. Steel.

"Anton je vzdelaný, uznávaný a všestranný manažér so skúsenosťami v domácich i medzinárodných výrobných prevádzkach. Odkedy sa pred šiestimi rokmi U. S. Steel Košice stala súčasťou našej korporácie, vďaka svojej obdivuhodnej výkonnosti Anton rýchlo napredoval a dnes je najvýznamnejším manažérom, ktorý prišiel z našich európskych prevádzok," povedal John H. Goodish, výkonný viceprezident a Chief Operating Officer U. S. Steel. "Jedným z prínosov nášho prístupu rešpektujúceho globálnu diverzitu sú aj takíto talentovaní manažéri, pripravení zaujať výnimočné a náročné pozície kdekoľvek v našej korporácii."

Anton Lukáč je absolventom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Svoju profesionálnu kariéru začal v roku 1982 ako technológ Studenej valcovne VSŽ. Počas ďalších 16 rokov napredoval rôznymi zodpovednými pozíciami na mnohých úsekoch, vrátane mikroelektroniky, technického rozvoja a inžinierskych činností, účtovníctva a financií. V rokoch 1998 -1999 bol projektovým manažérom spoločného podniku VSŽ - U. S. Steel a následne ho vymenovali za riaditeľa VSŽ Oceľ, oceliarskej časti podniku a viceprezidenta pre technológiu VSŽ.

Keď v novembri 2000 vznikla spoločnosť U. S. Steel Košice, stal sa viceprezidentom pre strategické implementácie a spadal priamo pod prezidenta spoločnosti. Na tomto poste zodpovedal za výrobu rúr a radiátorov, riadil 18 domácich a zahraničných dcérskych spoločností a pobočiek, podporoval regionálny rozvoj prostredníctvom Centra ekonomického rozvoja a viedol tímy pri príprave nových obchodných príležitostí U. S. Steel v Európe. V júli 2003 sa Anton Lukáč spolu s rodinou presťahoval do Spojených štátov po tom, ako ho vymenovali za riaditeľa závodu v Clairtone neďaleko Pittsburghu. Pred nástupom do súčasnej pozície bol riaditeľom závodu Edgar Thomson.

Empty

ODPORÚČAME

17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu
17.06.2021
Vďaka oceliarom a USSK pribudli na Urologickej klinike dva špičkové prístroje