Vyhľadávanie:

Anton Lukáč generálnym manažérom závodu Mon Valley

Anton Lukáč generálnym manažérom závodu Mon Valley

United States Steel Corporation vymenovala s okamžitou platnosťou Antona Lukáča za generálneho manažéra závodu Mon Valley. V tejto novej pozícii bude 46-ročný Lukáč zodpovedný za všetky výrobné prevádzky v okolí Pittsburghu, vrátane závodov Edgar Thomson v Braddocku a Irvin vo West Miffline, ako aj koksárenského a chemického závodu v Clairtone. Takisto bude zodpovedať za galvanizačnú prevádzku vo Fairlesse neďaleko Philadelphie. Organizačne bude Lukáč patriť pod Georga F. Babcoka, viceprezidenta pre výrobu. Informovala o tom minulý týždeň korporácia U. S. Steel.

"Anton je vzdelaný, uznávaný a všestranný manažér so skúsenosťami v domácich i medzinárodných výrobných prevádzkach. Odkedy sa pred šiestimi rokmi U. S. Steel Košice stala súčasťou našej korporácie, vďaka svojej obdivuhodnej výkonnosti Anton rýchlo napredoval a dnes je najvýznamnejším manažérom, ktorý prišiel z našich európskych prevádzok," povedal John H. Goodish, výkonný viceprezident a Chief Operating Officer U. S. Steel. "Jedným z prínosov nášho prístupu rešpektujúceho globálnu diverzitu sú aj takíto talentovaní manažéri, pripravení zaujať výnimočné a náročné pozície kdekoľvek v našej korporácii."

Anton Lukáč je absolventom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Svoju profesionálnu kariéru začal v roku 1982 ako technológ Studenej valcovne VSŽ. Počas ďalších 16 rokov napredoval rôznymi zodpovednými pozíciami na mnohých úsekoch, vrátane mikroelektroniky, technického rozvoja a inžinierskych činností, účtovníctva a financií. V rokoch 1998 -1999 bol projektovým manažérom spoločného podniku VSŽ - U. S. Steel a následne ho vymenovali za riaditeľa VSŽ Oceľ, oceliarskej časti podniku a viceprezidenta pre technológiu VSŽ.

Keď v novembri 2000 vznikla spoločnosť U. S. Steel Košice, stal sa viceprezidentom pre strategické implementácie a spadal priamo pod prezidenta spoločnosti. Na tomto poste zodpovedal za výrobu rúr a radiátorov, riadil 18 domácich a zahraničných dcérskych spoločností a pobočiek, podporoval regionálny rozvoj prostredníctvom Centra ekonomického rozvoja a viedol tímy pri príprave nových obchodných príležitostí U. S. Steel v Európe. V júli 2003 sa Anton Lukáč spolu s rodinou presťahoval do Spojených štátov po tom, ako ho vymenovali za riaditeľa závodu v Clairtone neďaleko Pittsburghu. Pred nástupom do súčasnej pozície bol riaditeľom závodu Edgar Thomson.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...