KONTAKT  |    _eng _sk

Audítori odchýlky od normy nenašli
           Pridané: 16.11.2016
Autor: -c-
Kategória: Sekcie správ

Spoločnosť U. S. Steel Košice absolvovala dozorný audit systému environmentálneho manažérstva

Piatemu dozornému auditu systému environmentálneho manažérstva podľa požiadaviek medzinárodnej normy EN ISO 14 001:2004 podrobili audítori certifikačnej firmy TÜV SÜD Slovakia Pavel Horník, Pavel Chovanec a Tibor Molnár v dňoch 2. a 3. novembra 2016 spoločnosť U. S. Steel Košice. Vo štvrtok 3. novembra popoludní si manažéri oceliarskej spoločnosti, medzi ktorými nechýbali viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie David Hathaway, viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák, generálny manažér pre environment Miloš Fodor a generálny manažér pre finálnu výrobu Thomas Kevin, vypočuli v šikmej zasadačke záverečný verdikt.

„Počas auditu sme neidentifikovali žiadnu oblasť, ktorá by vykazovala odchýlku od normy,“ uviedol vedúci audítor Pavel Horník a po poukázaní na silné stránky systému environmentálneho manažérstva v U. S. Steel Košice a vymenovaní niektorých odporúčaní, ktoré ho majú ešte viac zlepšiť, potvrdil v mene audítorského tímu platnosť certifikátu v oblasti plnenia požiadaviek EN ISO 14 001:2004 na ďalšie obdobie.

Medzi silné stránky systému environmentálneho manažérstva v košickej oceliarni audítori zaradili skutočnosť, že vedenie spoločnosti vytvára predpoklady na plnenie legislatívnych požiadaviek v oblasti životného prostredia, a to hlavne vytváraním zdrojov. Či už ľudských alebo finančných. „Mali sme možnosť okrem iného oboznámiť sa aj s viacerými projektami, spĺňajúcimi požiadavky na BAT v oblasti ochrany ovzdušia, ktoré sú už uzavreté a verifikované. Investičné výdavky vašej firmy v oblasti environmentu za hodnotené obdobie prestavovali viac ako 76 miliónov eur. Nie je to zanedbateľná suma,“ uviedol okrem iného vedúci audítor, pričom starostlivosť o plnenie limitov a vytváranie udržateľného životného prostredia pre obyvateľov okolitého územia i zamestnancov firmy označil za obdivuhodnú. V správe tiež vyzdvihol projekty a procesy, ktoré vedú k plneniu cieľov v oblasti environmentu, systémový prístup k riešeniu problematiky životného prostredia, vývoj environmentálneho správania sa zamestnancov, sledovanie trendov v oblasti vývoja environmentu i fakt, že proces zlepšovania je nastavený dobre.

Audítori, v záujme ďalšieho skvalitňovania systému environmentálneho manažérstva v spoločnosti, pridali aj niekoľko námetov na zlepšenie. Týkali sa identifikácie chemických látok a manipulácie s nimi, problematiky biologického odpadu a vysporiadania sa s invazívnymi rastlinami.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu