KONTAKT  |    _eng _sk

August vyhradený pre turistov
           Pridané: 09.08.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 32/2004
Turisti
Skupina našich cyklo turistov pri Oravskej priehrade.

Ako nás informoval šéf turistov U. S. Steel Košice "barón" Jozef Mitaľ, na august pripravujú priatelia prírody v spolupráci so Sociálnou politikou USSK a OZ Metalurg pre cyklo i peších turistov niektoré zaujímavé turistické podujatia. V sobotu 14. augusta to bude 4. ročník cyklo putovania okolo Ružína pod vedením Jána Brutovského, ale zároveň pre tých náročnejších sa v dňoch 14. - 15. augusta uskutoční ďalšia akcia pre cyklo turistov po Bardejovskom severnom okruhu.

Vedúcim je Jozef Mitaľ, ktorý nám o tom podal bližšie informácie: "V sobotu je odchod vlakom do Bardejova o 6.50 h. z Košíc. Prvý deň absolvujeme na bicykloch trasu z Bardejova cez Vyšný Mirošov do Becherova na rázcestie a odtiaľ cez colnicu do poľského Regetówa. V obci si pozrieme chovnú stanicu huculských koní. Z Regetówa sa vrátime cez Becherov do Regetovky, kde máme zabezpečený nocľah. Na druhý deň v nedeľu povedie naša trasa z Regetovky cez Zborov do Bardejova a cez Hertník, Raslavice, Demjatu, Ľubotice sa dostaneme do Prešova a odtiaľ vlakom domov. Záujemcovia o toto cyklo putovanie nech sa hlásia na tel. č.: 0904 318 414, alebo kl. 3 8034."

Okrem tejto akcie sa uskutoční 21. augusta autobusový zájazd pre peších turistov do Vysokých Tatier, kde sa bude konať Národný výstup na Kriváň. Pre záujemcov z U. S. Steel Košice budú zabezpečené výstupové lístky, ale podmienkou je, že sa včas, do 16. augusta, prihlásia u Jozefa Mitaľa na horeuvedených telefónnych číslach. V dňoch 26.- 29. augusta sa pripravuje už 26. ročník Slovenského cyklozrazu, ktorý bude v tomto roku vo Vyhniach. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u Jána Brutovského na mobil 0904 494 056. Pre peších turistov opäť pripravujeme autobusový zájazd do rekreačnej oblasti Drieňok - Teplý vrch. Uskutoční sa v sobotu 28. augusta do zariadenia, ktoré sa nachádza v nádhernej prírodnej oblasti s jedinečnou faunou a flórou. Je tam možnosť pešej turistiky a kúpania sa v najteplejšej vodnej nádrži na Slovensku. Pre záujemcov a kolektívy informácie podá a prihlášky prijíma opäť Jozef Mitaľ.

Empty

ODPORÚČAME

17.01.2022
Dcérske spoločnosti dosiahli 6 000 000 hodín bez úrazu
10.01.2022
Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti
30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu