Vyhľadávanie:

_IFR9218

Až 34 miliárd eur na obchodovanie s emisiami

Až 34 miliárd eur na obchodovanie s emisiami

_IFR9218

Náklady vyplývajúce z navrhnutých zmien vo štvrtej fáze systému obchodovania s emisiami v Európskej únii (EU ETS) by podľa nezávislej analýzy poradenskej spoločnosti ECOFYS mohli takmer  úplne vymazať marže v priemysle. Štúdia bola prezentovaná 25. novembra na stretnutí členov Európskeho parlamentu so zástupcami priemyslu počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.

Krátko po zverejnení jej výsledkov generálny riaditeľ Eurofer-u Axel Eggert uviedol: „Podľa výpočtov ECOFYS-u bude oceliarsky priemysel po roku 2020 čeliť dodatočným nákladom z titulu EU ETS vo výške 34 miliárd eur.  V prípade realizácie zmien, ako ich navrhla Komisia, prídeme o 48 percent bezodplatných povoleniek za priame emisie a súčasne nedostaneme kompenzácie až za 76 percent nepriamych nákladov premietnutých v cene elektrickej energie.“

Vo svojom stanovisku k revízii Smernice o EU ETS Eurofer poukázal na viaceré možnosti, ako znížiť neprimerané náklady priemyslu.

 „Navrhnuté opatrenia, ktoré EUROFER  predstavil,  by uľahčili investície, čo by pomohlo dosiahnuť environmentálne ciele Európskej únie efektívnejším spôsobom. Oceľ je súčasť riešenia - nie problém – a my tvrdo pracujeme na tom, aby sme sa popasovali s týmito environmentálnymi výzvami a uspeli,“ uzavrel A. Eggert.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...