Vyhľadávanie:

profile2

Diskusia o neférovom dovoze ocele do Európy pokračuje

Diskusia o neférovom dovoze ocele do Európy pokračuje

profile2

Miroslav Kiraľvarga, viceprezident U. S. Steel Košice pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania sa minulý štvrtok, 3. decembra 2015, zúčastnil zasadnutia Rady riaditeľov európskej oceliarskej asociácie EUROFER. Ako pre Oceľ východu povedal, na stretnutí opätovne zdôraznil potrebu spoločného postupu oceliarskeho sektora vo vzťahu k masívnemu dovozu ocele z Číny. „Európska komisia by mala reagovať na neférové praktiky pri dovoze ocele,“ potvrdil M. Kiraľvarga.

Predstavitelia EUROFER-u sa dohodli, že ak nedôjde v najbližších týždňoch k zásadnému progresu v tejto otázke, oceliari v spolupráci s odborovými organizáciami zorganizujú v Bruseli koncom januára protestné akcie. Navyše, s cieľom chrániť domácich európskych výrobcov pred neférovým čínskym dovozom, EUROFER ešte v tomto mesiaci, 23. decembra, podáva oficiálnu sťažnosť týkajúcu sa poškodenia trhu s výrobkami valcovanými za tepla. Európska komisia má následne 45 dní na to, aby začala antidumpingové vyšetrovanie. Po deviatich mesiacoch môže uvaliť dočasné opatrenia, ak sa dovtedy neprijmú zmeny v súčasnosti platných pravidlách.

O problémoch oceliarov hovoril viceprezident Kiraľvarga spoločne s Michalom Pintérom, riaditeľom USSK pre vzťahy s vládou a EÚ, v ten istý deň aj s vedúcim kabinetu európskeho komisára Maroša Šefčoviča Jurajom Nociarom a poradcom komisára pre energeticky náročné priemyselné odvetvia Christianom Linderom. Vyjadrili aj svoje nesúhlasné stanovisko s potenciálnym udelením statusu trhovej ekonomiky Číne, o ktorom bude Svetová hospodárska organizácia WTO rozhodovať v budúcom roku.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...