Vyhľadávanie:

Bez najlepšieho strelca

Bez najlepšieho strelca

Hádzanári IS Košice sa intenzívne pripravujú na nový ročník extraligy

V uplynulej sezóne sa hádzanári IS Košice prebojovali až do finále. V zápasoch play-off však nedokázali zdolať úradujúceho majstra z Prešova a tak sa museli uspokojiť s druhou priečkou. Čerstvý vicemajster sa na novú sezónu hádzanárskej extraligy mužov ročníka 2008/2009 intenzívne pripravuje pod vedením staronového trénera Jána Hruščáka. Ten už nie je na trénerskej stoličke sám, ale má nového asistenta. Stal sa ním jeden z najskúsenejších hráčov, niekoľkonásobný reprezentant Ján Kolesár. Keďže s hádzanou neskončil, ale je stále platným hráčom základného kádra, v novej sezóne bude hrajúcim asistentom.

Od 23. júla pokračuje druhá fáza letnej prípravy hádzanárov IS Košice. Trénovať začali v domácich podmienkach, na ihriskách bývalého Všešportového areálu a v blízkom okolí Košíc naberali kondíciu. Využívali však aj posilňovňu na zvýšenie sily i obratnosti. Začiatkom augusta pokračovali hráči v kondičnej príprave na týždennom sústredení vo Vysokých Tatrách. O tom už bližšie informuje kormidelník Ján Hruščák: "Objem tréningového plánu bol splnený. Chlapci dostali vo vysokohorskom prostredí poriadne zabrať, trénovali sme dvojfázovo. Po úspechu v minulom ročníku by sme neradi zľavili z našich cieľov. Chceme opäť hrať o špicu tabuľky, preto sa na novú sezónu svedomite pripravujeme. Naše extraligové mužstvo má ešte z uplynulej sezóny v podstate stabilizovaný káder. Odišli z neho iba dvaja hráči. Môj syn Patrik, ktorý bol v extralige najlepším strelcom, odišiel do Nemecka, kde bude hrať v bundeslige za Rhein-Neckar Löwen a odišiel aj mladý reprezentačný brankár Teodor Paul. Ten posilní maďarský prvoligový celok PLER-Airport Budapešť. Novým hráčom v našom tíme je Patrik Jurko, ktorý už v minulosti obliekal dres Košíc. Naposledy hrával v Maďarsku za mužstvo Békes. Verím, že svojimi skúsenosťami bude platnou posilou na pravej spojke. Po návrate z hotela FIS, kde sme boli ubytovaní počas sústredenia, pokračujeme s tréningami so zameraním na hernú prípravu v našej hale. Mužstvo sa zohráva, dôraz kladieme na obrannú činnosť a nacvičujeme taktické varianty v útočnej fáze. Okrem toho sa hráči stále venujú záťaži v posilňovni. Odohrali sme už dve priateľské stretnutia v Maďarskom Gyöngyösi a v uplynulom týždni sme boli v Nových Zámkoch na turnaji Milenium Cup. Tam sme sa stretli s Tatabányou, Dunaferrom, domácimi Novými Zámkami a v zápase o umiestnenie s rumunským celkom HC Odorhei. Sú to všetko iba prípravné stretnutia, príležitosť v hre dostali všetci hráči z kádra. Dnes, 20. augusta, odohráme ďalší prípravný zápas v Bardejove a potom v závere týždňa opäť odcestujeme k našim južným súperom na turnaj do Debrecína."

Nový ročník extraligy, v ktorej bude hrať len osem mužstiev, sa začne zápasmi úvodného kola v sobotu, 6. septembra. Hádzanári IS Košice však svoje domáce zápasy odohrajú vždy v nedeľu o 15. hodine. Domácu premiéru 1. kola absolvujú v nedeľu, 7. septembra, v súboji so Štartom Nové Zámky. O týždeň na to, 14. septembra, sa predstavia na palubovke v Prešove a v 3. kole, ktoré je na programe v stredu, 17. septembra, sa doma o 18. hodine stretnú s ŠKP Bratislava.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...