Vyhľadávanie:

Bežci začínajú sezónu v Blažiciach

Bežci začínajú sezónu v Blažiciach

Býva už tradične zvykom začínať novú sezónu vytrvalcov v Blažiciach. Beh Olšavskou dolinou na 16 kilometrov organizujú OŠK Blažice v spolupráci s obecným úradom tohto roku v nedeľu 27. februára. Štart je o 13. hodine pred kultúrnym domom spomínanej obce. Týmto behom sa otvára každoročná dlhodobá bežecká súťaž v rámci Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov 2011.

Ako nás informoval prezident miestneho športového klubu OŠK Blažice Dušan Štefáni, organizátori očakávajú početnú skupinu bežcov nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Poľska, Česka a Ukrajiny. Traja najlepší v štyroch vekových kategóriách mužov ( do 40, do 50, do 60 a nad 60 rokov) a v dvoch kategóriách žien (do 35 a nad 35 rokov) získajú poháre a finančné odmeny. Víťaz v hlavnej kategórii mužov si z Blažíc odnesie odmenu 170 eur, u žien získa víťazka 100 eur. Za prekonanie traťového rekordu, ktorý z roku 1989 drží Zdeněk Mezulianik z bývalého českého klubu ČH Praha časom 47:10 min., je vypísaná prémia 100 eur.

Trať pretekov bude vyznačená po trase Blažice - Ruskov - Ďurkov - Olšovany - Vyšný Čaj - Nižný Čaj - Bohdanovce, späť do Blažíc. Teplý čas a minerálne vody budú pretekárom podávané na občerstvovacej stanici v obci Olšovany, ktorá je vzdialená od štartu 8 kilometrov. Pre pretekárov i priaznivcov tohto podujatia pripravili organizátori autobus tam i späť. Odchod autobusu je zo zastávky MHD v Košiciach oproti hotelu Gloria o 11. hodine. Autobus zastavuje aj na Sídlisku Nad jazerom oproti OC Bajkal.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...