Vyhľadávanie:

Bezpečnostné pásy

Bezpečnostné pásy

Vy máte auto, my máme radu

Kedy musí a kedy nemusí použiť vodič a spolujazdec bezpečnostné pásy? Osoby, sediace na sedadlách vozidla povinne vybavenom bezpečnostnými pásmi sú povinné byť počas jazdy týmito pásmi riadne pripútané.

V akých prípadoch platí výnimka?

Od použitia bezpečnostných pásov sú oslobodení: vodiči vozidiel ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených síl, SIS, obecnej a mestskej polície, požiarnej ochrany, osoby, ktoré vykonávajú výcvik, alebo skúšku žiadateľa o vodičské oprávnenie v obci, vodiči taxislužby pri zmluvnej preprave osôb v obci, vodiči vozidla používaného na zásobovanie tovarom a rozvoz poštových zásielok v obci, vodiči pri cúvaní, vodiči s telesnou výškou menšou ako 150 cm s výnimkou vodiča, ktorý je povinný používať schválený bezpečnostný systém, vodiči, ktorí to nemôžu urobiť zo zdravotných dôvodov na základe lekárskeho potvrdenia nie staršieho ako jeden rok.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...