Vyhľadávanie:

Biela pastelka 2018

Biela pastelka 2018

Pre mnohých ľudí je kreslenie bielou pastelkou nezmyselné – takúto kresbu predsa nikto nevidí! Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska však už 17 rokov dokazuje, že aj ona zmysel má. Ide totiž o pomyselnú kresbu, do ktorej sa zapája stále viac a viac tých, ktorým nie je život nevidiacich a slabozrakých ľahostajný. Aj tento rok môže každý z nás chytiť bielu pastelku a do celkového obrazu ochoty pomáhať ľuďom so znevýhodnením prispieť pár ťahmi.

V piatok 21. septembra 2018, v deň zbierky Biela pastelka, budú môcť aj košickí hutníci stretnúť vo Vstupnom areáli USSK dobrovoľníkov z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a prispieť na dobrú vec. Na Hlavnej ulici v Košiciach budú pre všetkých od 10:00 do 17:00 pripravené informačné stánky, kde si vďaka simulačným okuliarom budú môcť vyskúšať, ako „vidia“ ľudia s poruchou zraku, prejsť sa s bielou palicou, napísať si niečo v Braillovom písme či oboznámiť sa s kompenzačnými a optickými pomôckami, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú v každodennom živote.

Výnos verejnej zbierky bude použitý na podporu aktivít, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomáhajú začleniť sa do bežného života, na špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, na kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy, ale aj na oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...