Vyhľadávanie:

Biela pastelka 2018

Biela pastelka 2018

Pre mnohých ľudí je kreslenie bielou pastelkou nezmyselné – takúto kresbu predsa nikto nevidí! Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska však už 17 rokov dokazuje, že aj ona zmysel má. Ide totiž o pomyselnú kresbu, do ktorej sa zapája stále viac a viac tých, ktorým nie je život nevidiacich a slabozrakých ľahostajný. Aj tento rok môže každý z nás chytiť bielu pastelku a do celkového obrazu ochoty pomáhať ľuďom so znevýhodnením prispieť pár ťahmi.

V piatok 21. septembra 2018, v deň zbierky Biela pastelka, budú môcť aj košickí hutníci stretnúť vo Vstupnom areáli USSK dobrovoľníkov z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a prispieť na dobrú vec. Na Hlavnej ulici v Košiciach budú pre všetkých od 10:00 do 17:00 pripravené informačné stánky, kde si vďaka simulačným okuliarom budú môcť vyskúšať, ako „vidia“ ľudia s poruchou zraku, prejsť sa s bielou palicou, napísať si niečo v Braillovom písme či oboznámiť sa s kompenzačnými a optickými pomôckami, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú v každodennom živote.

Výnos verejnej zbierky bude použitý na podporu aktivít, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomáhajú začleniť sa do bežného života, na špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, na kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy, ale aj na oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...