Vyhľadávanie:

Blíži sa Deň narcisov

Blíži sa Deň narcisov

Unikátny projekt, Deň narcisov, ktorý vošiel do povedomia verejnosti v spojení s bojom proti najzákernejšej chorobe ľudstva, odštartovala Liga proti rakovine na Slovensku pred 11 rokmi. Najväčšia verejnoprospešná finančná dobrovoľná zbierka vstúpi čochvíľa do svojho 12. ročníka. V piatok, 11. apríla, aj Košice zaplavia žlté narcisy, kvietky jari a nádeje. Cieľom stoviek dobrovoľníkov a spoluorganizátorov je priniesť problematiku onkologických ochorení, ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku, bližšie k ľuďom. Do ulíc. Aby sa z choroby nestal strašiak, ale niečo, čo ľudí spája.

Finančné prostriedky, vyzbierané v Deň narcisov, prerozdeľuje Liga proti rakovine, späť do projektov vo všetkých regiónoch Slovenska. Zameriavajú sa nielen na psychosociálnu starostlivosť, ale i prevenciu, informovanosť, poradenstvo či na klinické a výskumné projekty smerujúce k rozvoju prevencie, diagnostiky, liečby a rehabilitácie. Vlani dali Slováci dokopy rekordnú sumu - 20 678 712 korún. Rovný milión poputoval do košických zdravotníckych zariadení na realizáciu klinického a výskumného projektu na rozvoj nových techník a metód v prevencii, diagnostike a liečbe rakoviny. Celkovo z vyzbieranej sumy zostalo vo východoslovenskom regióne 2 842 000 korún.

Do 12. ročníka Dňa narcisov, ktorého top partnerom je spoločnosť U. S. Steel Košice, sa zatiaľ prihlásilo 403 materských, základných i stredných škôl, 119 iných subjektov, medzi nimi mestské úrady, spolky Slovenského Červeného kríža, združenia a rôzne organizácie a 46 skautských oddielov. O priebehu pripravovanej verejnoprospešnej zbierky v areáli našej firmy i v Košiciach budeme informovať v budúcom vydaní Ocele východu.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...