Vyhľadávanie:

Blíži sa Deň narcisov

Blíži sa Deň narcisov

Unikátny projekt, Deň narcisov, ktorý vošiel do povedomia verejnosti v spojení s bojom proti najzákernejšej chorobe ľudstva, odštartovala Liga proti rakovine na Slovensku pred 11 rokmi. Najväčšia verejnoprospešná finančná dobrovoľná zbierka vstúpi čochvíľa do svojho 12. ročníka. V piatok, 11. apríla, aj Košice zaplavia žlté narcisy, kvietky jari a nádeje. Cieľom stoviek dobrovoľníkov a spoluorganizátorov je priniesť problematiku onkologických ochorení, ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku, bližšie k ľuďom. Do ulíc. Aby sa z choroby nestal strašiak, ale niečo, čo ľudí spája.

Finančné prostriedky, vyzbierané v Deň narcisov, prerozdeľuje Liga proti rakovine, späť do projektov vo všetkých regiónoch Slovenska. Zameriavajú sa nielen na psychosociálnu starostlivosť, ale i prevenciu, informovanosť, poradenstvo či na klinické a výskumné projekty smerujúce k rozvoju prevencie, diagnostiky, liečby a rehabilitácie. Vlani dali Slováci dokopy rekordnú sumu - 20 678 712 korún. Rovný milión poputoval do košických zdravotníckych zariadení na realizáciu klinického a výskumného projektu na rozvoj nových techník a metód v prevencii, diagnostike a liečbe rakoviny. Celkovo z vyzbieranej sumy zostalo vo východoslovenskom regióne 2 842 000 korún.

Do 12. ročníka Dňa narcisov, ktorého top partnerom je spoločnosť U. S. Steel Košice, sa zatiaľ prihlásilo 403 materských, základných i stredných škôl, 119 iných subjektov, medzi nimi mestské úrady, spolky Slovenského Červeného kríža, združenia a rôzne organizácie a 46 skautských oddielov. O priebehu pripravovanej verejnoprospešnej zbierky v areáli našej firmy i v Košiciach budeme informovať v budúcom vydaní Ocele východu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...