KONTAKT  |    _eng _sk

Brigáda na cyklotrase Hornád
           Pridané: 29.05.2006
Autor: Marek ŠOLTÉS, Mikroregión Hornád
Kategória: 21/2006

Cyklotrasa Hornád, ktorá vedie z Košíc popri Hornáde do Trsteného pri Hornáde a ďalej až do Vyšnej a Nižnej Myšle, bola vybudovaná v rokoch 2003 - 2004 Občianskym združením SOSNA v spolupráci s 1. Slovenským cykloklubom Košice, miestnymi dobrovoľníkmi a združením obcí Mikroregión Hornád. Táto oficiálne registrovaná a značená cyklotrasa sa teší značnej obľube medzi miestnymi obyvateľmi aj Košičanmi.

Žiaľ, časť cyklotrasy Hornád, najmä úsek medzi Krásnou nad Hornádom a mostom v Ždani, je vo veľmi zlom stave a potrebuje súrne opravu. Preto budú obecné úrady Nižná Myšľa, Kokšov - Bakša, Miestny úrad MČ Košice Krásna nad Hornádom v spolupráci s obecnými úradmi v Čani a Ždani v týždni od 22. 5. do 26. 5. realizovať úpravu neschodných úsekov cyklotrasy Hornád. Upravovať sa budú hlavne úseky v častiach: Krásna nad Hornádom pri štrkovisku, Kokšov - Bakša od železničného mosta až po úsek končiaci pri cestnom moste pri obci Ždaňa. Úprava trasy bude zameraná na vyrovnanie povrchu terénu a najmä na odstránenie dier. Na úprave sa použije štrk, ktorý poskytne U. S. Steel Košice, s.r.o. Ľudí a techniku zabezpečujú jednotlivé partnerské obce mikroregiónu Hornád vo vlastnej réžii.

V nadväznosti na tieto úpravy sa v sobotu 3. júna uskutoční brigáda na spomínaných úsekoch cyklotrasy, počas ktorej je plánované orezávanie krovín, vykosenie okrajov cesty a čistenie úseku cyklotrasy od odpadkov. Na brigádu pozývame všetkých milovníkov cyklistiky z radov zamestnancov U. S. Steel Košice. Organizačné pokyny budú zverejnené v nasledujúcom čísle Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...