KONTAKT  |    _eng _sk

Bude Domom 2008 Steel Aréna?
           Pridané: 20.10.2008
Autor: -c-
Kategória: 42/2008

Už onedlho vyhlási Poľské bytové združenie Lublin, organizátor prestížneho medzinárodného podujatia DOM 2008, laureátov súťaže o Krištáľovú tehlu za najlepšiu stavebnú investíciu na obidvoch stranách východnej hranice Európskej únie. Rovnako ako vlani, aj tentoraz prevzal nad ním záštitu primátor mesta Košice František Knapík. Svoje želiezko v ohni má i naše mesto, ktoré sa do súťaže prihlásilo objektom Steel Arény.

V uplynulom ročníku, podľa informácie Lucie Mihokovej, hovorkyne primátora a MMK, sa Košice uchádzali o krištáľovú tehlu dvomi stavbami. Rekonštrukciou Kaplnky sv. Michala a doplnením dlažby na námestí severne od Dómu sv. Alžbety. Prestížna cena napokon putovala do rúk projektanta a dodávateľa stavby rekonštrukcie Kaplnky sv. Michala a investora - mestu Košice.

Predmetom súťaže, ktorá má deväťročnú históriu, sú obytné budovy, polyfunkčné objekty pre bývanie a občiansku vybavenosť, objekty prechodného bývania, obytné súbory, verejné priestranstvá, pamiatkové i verejnoprospešné objekty realizované od januára 2006 do septembra 2008. Zámerom organizátorov je rozšíriť ju z doterajšej euroregionálnej podoby do štátov, krajov a okresov ležiacich od Škandinávie po Balkán.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...