Vyhľadávanie:

Bude sa volať Steel aréna

Bude sa volať Steel aréna

Deň košického hokeja predstavil nové logo i názov Košickej arény

Arena

Písalo sa ešte 19. storočie, keď univerzitný študent v Montreale orezal gumenú loptičku a vyrobil tak prvý puk. Preto i výstava k 75. výročiu organizovaného hokeja na Slovensku dostala meno Keď loptičku vystriedal puk. V minulom týždni sa v tejto expozícii konal Deň košického hokeja. Na podujatí predstavili logo a nový názov košickej arény - Steel aréna - Košický štadión L. Trojáka.

Zachované tak zostáva v názve haly meno prvého Slováka v reprezentačnom mužstve Československa. V roku 1947 sa pričinil o prvý titul majstrov sveta, žiaľ, o rok neskôr, jeho kariéru predčasne ukončilo letecké nešťastie nad kanálom La Manche. Meno Steel aréna odráža popri materiáli, z ktorého je štadión postavený, aj úlohu spoločnosti U. S. Steel. Tá je nielen významným darcom financií, ale pre občianske združenie Košická aréna poskytuje ako dar aj inžinierske práce a právne služby pri dostavbe haly.

Deň košického hokeja otvoril primátor mesta Zdenko Trebuľa spolu s prezidentom U. S. Steel Cristopherom Navettom a najvyššími predstaviteľmi HC Košice. Prezident HC Košice vyjadril nádej, že v novej aréne bude už tím pripravený tak, aby Košice nehrali o štvrté miesto. Veľa času na to nie je, pretože hala by mala fungovať už v play off v nasledujúcej sezóne. Viceprezident HC Košice i občianskeho združenia Košická aréna Anton Jura potvrdil, že v Steel aréne sa bude hrať hokej už o 10 mesiacov. V tom čase však ešte nebude postavená tréningová hala. Úlohou občianskeho združenia je popri 360 miliónoch, ktoré má dostavba k dispozícii, získať ešte aspoň ďalších 110.

Na stredajšom podujatí prevzali Jaromír Dragan a Igor Liba ocenenia Slovenského olympijského výboru - bronzové a strieborné olympijské kruhy. Deň košického hokeja sprevádzala aj autogramiáda legiend slovenského hokeja Bedřicha Brunclíka a Igora Libu i súčasných košických hokejistov Arneho Krotáka a Jaroslava Kmiťa.

Kto v tento deň neprišiel do technického múzea, má ešte šancu zavítať na výstavu o histórii slovenského hokeja do tretieho mája. Nájdete tu nielen množstvo fotografií a historických dokumentov, ale aj hokejovú výstroj spred sedemdesiatich rokov, ukážky dresov košického hokeja, víťazné ocenenia a nesporne medzi najpôsobivejšie exponáty patrí jedna z prvých masiek famózneho brankára Vladimíra Dzurillu.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...