KONTAKT  |    _eng _sk

Budúci hutníci v školských laviciach
           Pridané: 08.09.2008
Autor: Marián HUTŇAN
Kategória: 36/2008

V utorok, 2. septembra, otvorilo Stredné odborné učilište hutnícke v Košiciach - Šaci svoje brány aj pre 160 prvákov, zktorých väčšina spája svoju budúcnosť shutníctvom a prácou v U. S. Steel Košice. Pre ďalších 620 študentov učilišťa sa nový školský rok začal slávnostným otvorením vstredu, 3. septembra. Ako informoval senior konzultant úseku Ľudské zdroje Miroslav Fedor, okrem budúcich informačných technológov sa takmer všetci učni budú pripravovať pre našu spoločnosť.

Jej dvere sú otvorené pre absolventov odborov technik - operátor, mechanik strojov a zariadení, mechanik- opravár strojov a zariadení, elektrotechnik a kovoobrábač. Na odborný rozvoj, známejší ako odbornú prax, začne do prevádzok U. S. Steel Košice od budúceho týždňa chodievať 261 tretiakov a štvrtákov. Najlepší z učňov majú veľkú šancu zamestnať sa v U. S. Steel hneď po ukončení školy. Tak ako 20 absolventov učilišťa, ktorí v júni, po prevzatí vysvedčení, podpísali so spoločnosťou U. S. Steel Košice pracovné zmluvy za účasti prezidenta USSK Georgea F. Babcoka.

Nový školský rok sa začal v rovnaký deň aj na Strednej priemyselnej škole hutníckej (SPŠH) v Košiciach na Alejovej ulici. V školskom roku 2008/2009 bude hutnícku priemyslovku navštevovať 550 študentov. Jej brány v utorok po prvý raz prekročilo aj 90 prvákov, ktorí nahradili takmer zhodný počet absolventov minuloročného štúdia. SPŠH profiluje pre potreby praxe alebo ďalšieho vzdelávania na vysokých školách priemyselných technikov, z ktorých mnohí nachádzajú uplatnenie aj v spoločnosti U. S. Steel Košice. Základom školského vzdelávacieho programu je štúdium hutníctva, technológií amateriálov. Riaditeľ SPŠH Ladislav Makó v tejto súvislosti ocenil dobrú spoluprácu školy so spoločnosťou U. S. Steel Košice v rámci podpory školy a jej rozvoja a pripomenul aj záujem Hutníckej fakulty Technickej univerzity vKošiciach oabsolventov SPŠH. Po splnení študijných kritérií prijíma fakulta mladých hutníkov na ďalšie štúdium aj bez prijímacích skúšok.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu