KONTAKT  |    _eng _sk

Čaká ich práca na projektoch i tréningy rozvoja
           Pridané: 05.07.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 27/2004

Na letnú platenú stáž nastúpilo do U. S. Steel Košice štyridsaťpäť študentov

Pre štyridsať päť mladých ľudí, študentov tretích a štvrtých ročníkov vysokých škôl a univerzít, sa minulý týždeň vo štvrtok, 1. júla, začala dvojmesačná letná platená stáž v U. S. Steel Košice. Absolvujú ju všetci tí, ktorí úspešne obstáli v marcovom teste z angličtiny a neskôr pri pohovoroch s top manažérmi spoločnosti.

"V porovnaní s minulým rokom bol záujem zo strany študentov o letnú platenú stáž v našej spoločnosti takmer dvojnásobný," informuje riaditeľ pre personálny servis a vzdelávanie Milan Polča. "Najväčší prejavili poslucháči Technickej univerzity v Košiciach. Z tých, ktorí dostali príležitosť, tvoria najpočetnejšiu skupinu. Sú z rôznych fakúlt a je ich dovedna 32. Od 1. júla do 31. augusta budú pracovať vo výrobe, ale i na úsekoch vedenia spoločnosti."

Tri dni v týždni pobudnú stážisti priamo na pracoviskách, zapoja sa do riešenia konkrétnych úloh, budú pracovať na projektoch a analýzach. Každý z nich má svojho mentora, ktorý im bude pomáhať pri lepšej adaptácii.

"Štvrtky a piatky sú vyhradené na osobný rozvoj," pokračuje Milan Polča. "Pre študentov sme pripravili tréningy v oblasti tímovej práce, ale napríklad zamerané aj na to, ako sa pripraviť na prijímací pohovor do zamestnania, či ako napísať životopis. Prostredníctvom výrobnej simulácie si budú môcť vyskúšať ako viesť firmu, oboznámia sa s jednotlivými aspektmi riadenia podniku. Pod vedením manažérov spoločnosti absolvujú tiež workshopy, v rámci ktorých budú riešiť prípadové štúdie z reálnej podnikateľskej praxe. Súčasťou programu bude aj tréning Úvod do výroby ocele, v rámci ktorého získajú, aj formou exkurzií, prehľad o hutníckom výrobnom cykle, a to od prvovýroby až po finishing."

Letná platená stáž, ako dodal Milan Polča, je výhodná pre obe strany. Študenti popri teoretických vedomostiach, ktoré získali v škole, nadobudnú aj praktické skúsenosti z reálneho fungovania firmy. Spoločnosť U. S. Steel Košice zasa môže lepšie spoznať potencionálnych uchádzačov o zamestnanie.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu