Vyhľadávanie:

Čarovné príbehy Imaginácií už tento víkend

Čarovné príbehy Imaginácií už tento víkend

Košice sa už tento piatok a sobotu stanú dejiskom veľkolepej divadelnej show s názvom Imaginácie  - kúzelný majáles. Čarovným príbehom rozohrajú Mestský park aj Hlavnú ulicu. V oba večery sa diváci prenesú späť v čase a ocitnú sa v prvej polovici 20. storočia. V dobe, keď sa zovšadiaľ ozývali tóny swingu a po košickom korze sa prechádzali elegantné páry.

Imaginácie vťahujú divákov do sveta fantázie, snov a kúziel pomocou vzdušnej akrobacie, tanca, spevu, hudby, ohňovej show, nadrozmerných bábok, chodúliarov, žonglérov a nových vizuálnych techník.

Divadelná a vizuálna show sa začne 26. aj 27. mája  po 19.00 na Hlavnej ulici pri Immaculate dobovým Majálesom. Organizátori tento raz vytvorili možnosť pre Košičanov, divákov a fanúšikov Imaginácii, aby sa aj oni na chvíľu stali ich súčasťou.  Druhá časť predstavenia sa odohrá v Mestskom parku po zotmení, kde sa budú diváci spolu s účinkujúcimi presúvať po jednotlivých častiach parku. Dokopy ich čaká 7 hracích plôch a veľkých obrazov.

Imaginácie už tradične vytvárajú priestor pre všetkých, ktorí nezabudli snívať. Pre tých, ktorí veria v šťastné konce a ktorí si chcú aspoň na chvíľu oddýchnuť od bežných problémov a starostí, s ktorými sa denne stretávame.

Spoločnosť U. S. Steel Košice podporila toto jedinečné podujatie.

Viac o projekte a účinkujúcich sa dozviete:

Staromestské divadlo Petra Raševa, Košice (staromestske-divadlo.sk)

 

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...