Vyhľadávanie:

Cassovia natiahla sériu

Cassovia natiahla sériu

Boli sme v Steel aréne na hokejovom zápase našich obchodníkov so zákazníkmi

Už po jedenásty raz sa vo štvrtok 21. marca 2013 stretli na ľade v Steel aréne vo vzájomnom stretnutí hokejisti dvoch spriatelených tímov Cassovia Super Stars - Bohemia Steelers. Zo súboja, ktoré slávnostným buly otvoril viceprezident USSK pre predaj a marketing Christian Korn, vyšli víťazne domáci po výsledku 6:4 (2:2, 2:0, 2:2). Na ľade sa už od prvej minúty rozpútal dramatický súboj. Hostia z tímu Bohemia Steelers mali totiž zo vzájomných stretnutí nepriaznivú bilanciu 4:6 na zápasy a tento stav sa snažili zmeniť.

Hráčom z Bohemie úvod vyšiel parádne a už v piatej minúte otvoril skóre Peter Zůbek. Gól hostí povzbudil a o tri minúty neskôr Mirko Zedník upravil na 0:2. Až po tomto góle domáci pridali na dôraze v osobných súbojoch, zlepšili kombinácie a v desiatej minúte Rastislav Rusič strelou pomedzi betóny brankára znížil na 1:2. Hokejisti Cassovie potom v ďalších minútach zatlačili svojho súpera pred vlastnú bránku a vyrovnanie zariadil štyridsaťdva sekúnd pred koncom prvej tretiny Juraj Bolf. Do druhého dejstva nastúpili obidve mužstvá s vyčkávacou taktikou. Prehustili priestor pred vlastnými bránkami a snažili sa o rýchle protiútoky. V 10. minúte tejto časti zápasu ušiel obrane hostí Juraj Mondík a svoje sólo zakončil tretím gólom. Hráči Bohemie v snahe vyrovnať otvorili obranu, v 17. min. sa im to však vypomstilo. Do šance sa dostal Martin Kováč a strelou po ľade zvýšil na 4:2. Hostia ani po tomto góle nerezignovali. Hneď na začiatku poslednej tretiny Josef Buják znížil na 4:3 a vyrovnanie viselo na vlásku. Hostia sa snažili, do gólových šancí sa postupne dostali Mašín, Barbořák i Sklenář, ale brankár domácich Miroslav Kiraľvarga junior sa nedal prekvapiť. Na druhej strane však boli hráči Cassovie strelecky oveľa efektívnejší. Najprv v jedenástej minúte tretej tretiny strelecky disponovaný Juraj Mondík zvýšil na 5:3 a o štyri minúty neskôr Miroslav Nagy strelil šiesty gól domáceho tímu. V závere výsledok už len prikrášlil svojím druhým gólom v zápase Josef Buják.

Tak ako po každom z doterajších vzájomných stretnutí, aj teraz boli spestrením zápasu samostatné nájazdy všetkých hráčov oboch mužstiev. Začínal hosťujúci Rudolfský, ktorý nedal a podobne si počínal aj domáci Bolf. Keď v druhej sérii Barbořák nedal a Kováč mieril presne, domáci viedli 1:0. Potom z hostí nedali Zedník ani Mašín, do čierneho netrafili ani domáci Nagy s Maďarom. Až v piatej sérii Buják vyrovnal na 1:1 a tento stav trval aj po neúspešných nájazdoch domáceho Palaia, Baču, Rusiča i hosťujúcich hráčov Balka a Sklenářa. Až v ôsmej sérii najprv Puchar dostal tím Bohemie do vedenia, vzápätí však Šesták vyrovnal na 2:2. Ani v ďalších nájazdoch gól nedali hosťujúci Bartoš, Hájek, Starý i Hrabalík, ako aj domáci Udodik, Nižník a Beličák. Až v dvanástej sérii Mondík rutinérsky upravil na 3:2 pre Cassoviu. Na druhej strane Hartman nedal a posledný z našich Holub zvýšil na 4:2. Dlhú sériu samostatných nájazdov napokon ukončil gólom hosťujúci Meršák a upravil na konečný stav 4:3.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...