Cenné víťazstvo po kvalitnom výkone

Šláger 13. kola Tipsport ligy medzi domácimi HC Košice a úradujúcim majstrom HC'05 iClinic Banská Bystrica priniesol kvalitný a atraktívny hokej, ktorý dvíhal divákov zo stoličiek. Úvodné minúty patrili hosťujúcemu tímu, domácich nepúšťali do streleckých príležitostí. Paradoxne presilovka „baranov“ domácim priniesla veľa šancí, ktoré síce nevyužili, ale v následnej presilovke domácich fanúšikov potešil Šoltés.

Druhá tretina bola v znamení nevyužitých šancí na obidvoch stranách. V 39. minúte zvýšil náskok domácich Kafka, o minútu neskôr znížil stav na 2:1 Bubela.

Záverečná tretina bola strelecky najproduktívnejšia pre druhý domáci útok v zložení Jenčík, Hovorka a Kafka.  Po vyrovnaní Faillem v 45. minúte Hovorka servíroval jednu presnú prihrávku za druhou, ktoré Kafka a Jenčík pretavili do gólov a postupne zabezpečili víťazstvo domácich. Diváci sa výborne bavili a mohutne povzbudzovali počas celého zápasu.

Ďalší domáci duel sa odohrá v piatok 27. 10. 2017 o 17:30 v Steel aréne, keď do Košíc zavíta líder tabuľky - HK Dukla Trenčín.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešný zápas bol bohatý na šance, či už tie naše, alebo súperove. Mali sme lepšie i horšie úseky, v ktorých nás podržal gólman Habal. Zápas sa lámal za stavu 2:2, keď sa nám podarilo streliť  tretí gól a opäť sme sa tak dostali do vedenia. Pochvala dnes patrí hráčom za bojovnosť i fanúšikom za skvelú podporu.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Rozhodujúcim momentom bol jednoznačne tretí košický gól, od tohto momentu sme si už lepšiu šancu vypracovať nedokázali. Je to škoda, úvod totiž patril nám a môže nás mrzieť, že sme neskórovali skôr. Diváci dnes videli skvelý zápas.“

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly a asistencie: 12. Šoltés (Dudáš, Nagy), 39. Kafka (Hovorka, Jenčík), 45. Kafka (Hovorka), 51. Jenčík (Hovorka, Kafka), 58. Jenčík (Hovorka, Kafka) – 40. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Faille (Ďatelinka, Kubka)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Gavalier, Smrek, 4734 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Jenčík, Hovorka, Kafka – Klíma, Pacan, Koyš – Šoltés, Suja, Vrábeľ

HC 05 Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihalik, Košecký – Faille, Surový, Brittain – Belluš, Češík, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Gabor, Valent, Andrisík