KONTAKT  |    _eng _sk

Chceme využiť príležitosti tejto doby
           Pridané: 13.11.2019
Autor: Martina HRUBOVČÁKOVÁ, ls
Kategória: Študenti

Na Plese Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach sa 8. novembra 2019 v Dome umenia v Košiciach zišli jej študenti, zamestnanci, predstavitelia vzdelávacích, vedecko-výskumných organizácií zo Slovenska i zahraničia a nechýbali ani zástupcovia významných firiem, s ktorými FMMR spolupracuje. Spoločnosť U. S. Steel Košice zastupoval prezident James Bruno a ďalší členovia manažmentu, z ktorých viacerí sú absolventmi fakulty. Súčasťou plesu bola tradičná slávnosť prijímania nových študentov  do cechu hutníckeho – Šachťák. Tento rok absolvoval svoj čestný skok priaznivca fakulty aj riaditeľ DZ Vysoké pece Marek Jenčo.

Slávnostné podujatie príhovorom otvorila dekanka FMMR Iveta Vasková: ,,Nie je ten najsilnejší, kto prežije, ale ten, kto sa dokáže najlepšie prispôsobiť. Máme  svoju históriu, máme svoju budúcnosť a to, čo teraz potrebujeme, je vidieť príležitosti a využiť ich.“  James Bruno poprial fakulte veľa úspechov pri napĺňaní jej cieľov a okrem iného, povedal: „V U. S. Steel potrebujeme mladých vzdelaných hutníkov, pripravených kreatívne hľadať riešenia v rôznych oblastiach, spojených s hutníckou výrobou.“

Súčasťou podujatia bolo odovzdávanie cien Osobnosť FMMR. V tomto roku cenu získal tím zamestnancov v zložení Alena Fedoročková, Gabriel Sučik, Ľuboš Popovič, Jana Kavuličová, Dana Ivánová a Maryna Kyslytsyna za projekt Chemgeneration. Ide o interaktívny vedecký program, ktorého hlavným poslaním je popularizovať vedu, zapájať študentov stredných škôl vo veku 14 až 18 rokov do objavovania tajomstiev chémie s cieľom porozumieť im a zároveň podnietiť ich tvorivosť a záujem o vedu.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...