Vyhľadávanie:

Chceme žiť v kultúrnom prostredí!

Chceme žiť v kultúrnom prostredí!

Aj keď prostredie hutníckej výroby je iné, ako keď ideme na prechádzku do prírody, tak chceme žiť v kultúrnom prostredí bez odpadkov. Náš areál, na rozdiel od mnohých iných hutníckych podnikov, nie je iba betónová džungľa. Máme v rámci areálu, ale aj v jeho okolí množstvo drevín a rastlinstvo, ktoré do veľkej miery eliminuje prašnosť a je i „pojedačom“ CO2.

Vážme si preto prírodu, ktorú máme i v našej spoločnosti a jej okolí. Verím, že väčšina z nás sa snaží udržať prírodu čistú, bez záťaže, bez odpadkov. Smutné však je, že stále sa nájdu jedinci, ktorým je jednoduchšie odpad odhodiť iba tak na zem, akoby mali prejsť zopár krokov a odhodiť ho tam, kam patrí.

Jednou z ciest je zachytiť na už nainštalované kamery a fotopasce tých, ktorí nemajú zábrany iba tak „odložiť“ pneumatiky, autobatériu, rôzne druhy obalov, či iný ťažko rozložiteľný odpad a zverejniť ich fotografie, mená, názvy firiem, atď. Pomohlo by to, ale ide o represívne a krajné riešenie. Je iba na nás a na našej všímavosti, či týchto „priateľov prírody“ na to upozorníme. Veľakrát stačí kamarátske slovo.

Na likvidácií odpadkov naďalej pokračujeme. Pozrite si galériu, čo všetko sme už vypratali v tomto mesiaci.

Poďakovanie patrí kolegom z údržby pod vedením Alfreda Radvanského, Lacovi Merkovskému a Vladovi Oprondekovi, ako aj ekológom pod vedením Miloša Fedora a to najmä Milošovi Mitaľovi a v neposlednom rade zamestnancom sociálneho podniku GombIda z Veľkej Idy pod vedením Petra Zamba.

Ak viete o čiernej skládke alebo spozorujete podozrivé správanie osôb, ktoré uskladňujú odpad" v našom areáli a jeho okolí, oznámte to na eko linku 3-3415 alebo e-mailom na adresu: ekodispecing@sk.uss.com

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...