KONTAKT  |    _eng _sk

Chcú medzi kvarteto najlepších
           



Pridané: 10.04.2006
Autor: Spracovala: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 14/2006

V hádzanárskej extralige hrajú dnes Košičania prvý zápas play-off o postup do semifinále

V sobotu sa hrali v najvyššej hádzanárskej súťaži mužov zápasy posledného kola základnej časti. Vo všetkých halách si pred zápasmi tohto kola hráči i diváci uctili minútou ticha pamiatku zosnulého bývalého vynikajúceho hráča, dlhoročného reprezentanta Československa, neskôr trénera Martina Gregora, ktorý po ťažkej chorobe zomrel v stredu 29. marca 2006. Tento výborný prešovský hádzanár pôsobil pred dvoma rokmi aj ako kormidelník našich hádzanárov 1. MHK v Košiciach.

V hádzanárskej extralige mužov sa ešte v predchádzajúcom kole rozhodlo o tom, že do semifinále play-off si priamy postup vybojovali dve mužstvá z prvých dvoch priečok, a to majstrovský Prešov a Považská Bystrica. Zvyšné štyri mužstvá, ktoré skončili po 24. kole na 3. až 6. mieste, budú bojovať vo štvrťfinále play-off na dva víťazné zápasy z troch možných súbojov. Hádzanári 1. MHK Košice, ktorých aj v tejto sezóne výrazne sponzorsky podporuje spoločnosť U. S. Steel Košice, si posledným víťazstvom 31:24 na palubovke v Topoľčanoch zabezpečili v tabuľke tretiu priečku. Podľa vopred určeného kľúča sa v úvodnom štvrťfinálovom kole play-off dnes stretnú opäť s Topoľčanmi, ktoré skončili na 6. mieste.

Druhú štvrťfinálovú dvojicu tvoria ŠKP Bratislava a Nové Zámky. Víťazi z tejto série postúpia do semifinále, kde si už postup zabezpečili spomínané tímy z Prešova a z Považskej Bystrice. Košičania odohrajú druhý zápas v play-off s Topoľčanmi na domácej palubovke v sobotu 8. apríla o 18.00 hodine a prípadné tretie stretnutie by hrali o deň neskôr, teda v nedeľu 9. apríla tak isto o 18.00 hodine ako v sobotu. V prípade postupu nášho tímu do semifinále by sa potom v dňoch 22. a 23. apríla stretli v úvodných dvoch stretnutiach play-off s druhým mužstvom tabuľky v Považskej Bystrici. Hrá sa na tri víťazné stretnutia, prípadné ďalšie dva zápasy by potom hrali u nás v Košiciach a prípadný piaty súboj opäť na palubovke súpera.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...